Borók Rita Debrecenbe költözik

S. J.S. J.
2003.04.24. 22:23
Címkék
A legjobb honi női csapathoz méltó körülmények között, az ötcsillagos Hotel Hyatt különtermében tartott sajtótájékoztatót csütörtökön a Dunaferr SE. Perjámosi Sándor elnök felsőfokú jelzőkkel méltatta Kiss Szilárd és Mátéfi Eszter edző tanítványainak teljesítményét, külön is kiemelve, hogy az EHF-kupa döntőre készülő, gyakorlatilag bajnoknak tekinthető csapat gerincét meg tudja tartani a vezetőség.
Egyéves szerződést írt alá Pálinger Katalin, Pigniczki Krisztina és a szülés után visszatérő Radulovics Bojana, kétéves megállapodást kötött Bohus Bea, Nagy Ivett és Pálffy Zsuzsa, három esztendőre kötelezte el magát Bulath Anita és Vincze Melinda. Távozik Borók Rita és Szrnka Hortenzia, míg Sávolt Erika befejezi a profi sportot."Visszatérek Debrecenbe, ahonnan három éve jöttem el – mondta Borók Rita. – Hogy félreértés ne essék, egyelőre nem igazolok a DVSC-be, csupán a városban fogok élni, elég volt a világjárásból. A kézilabdát is abbahagyom egy időre, kis szünetre vágyom. Nem tudom megmondani, mikor kezdek újra edzeni. Ha még valaha folytatom, akkor a Lokiban szeretnék játszani, ám erről a DVSC vezetőivel még nem tárgyaltam.”Szrnka Hortenzia nem mondott újdonságot, csupán megerősítette, hogy ősztől valószínűleg a német HC Frankfurt játékosa lesz. A klub és a szakosztály vezetői a várható új igazolásokról nem kívántak információt adni.A tájékoztatón elhangzott, hogy a klub kilenc szakosztályát továbbra is havi 50 millió forinttal támogatja a Dunaferr Rt., amely pluszban legalább ennyit fizet havonta a létesítmények fenntartására. Összehasonlító adat nem hangzott el, de ez a támogatás valószínűleg csak töredéke a korábbinak. Emiatt a kézilabdázók (nők és férfiak egyaránt) további szponzorokat keresnek. Közülük kettő, az AstraZeneca és az Egyesült Vegyi Művek külön is kiemelendő. A Magyar Rákellenes Liga támogatására jótékonysági találkozón lép pályára az együttes június 19-én a Parlament férfiválogatottja ellen. Bohus Bea csapatkapitány bejelentette: az együttes tagjai felajánlották a prémiumukat, egymillió forintot az asztmás fiatalok gyógyításával foglalkozó Sváb-hegyi Gyermekkórháznak.
Legfrissebb hírek

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
15 perce

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
17 perce

A kapitány is beszállt a buliba – Ghána így készül a horvátok ellen

Foci vb 2026
35 perce

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
38 perce

Megindító jelenet: így segít egy apa a vak fiának átélni a vb-lázt – videó

Foci vb 2026
1 órája

Portugália reménykedik: Kolumbia lesz Cristiano Ronaldo ötvenedik áldozata

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a magyar válogatott kikapott a horvátoktól a negyeddöntőben

Kézilabda
1 órája

Tokmac Nguen, az FTC korábbi támadója a japán másodosztályba szerződött

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik