Vészhelyzet Esztergomban

B. A.B. A.
2003.10.26. 21:25
Címkék
"Csodálatos csapatunk van, mert tagjai annak ellenére is igazi sportemberekhez méltó teljesítményt nyújtottak, hogy a klubot kifizetetlen közüzemi számlák terhe nyomja, valamint bizonytalan az együttes jövője. Süllyedünk! Segítség!
Laurencz László, az Esztergom legendás edzôje egyre sötétebben látja csapata jövôjét (Fotó: Czagány Balázs)
Laurencz László, az Esztergom legendás edzôje egyre sötétebben látja csapata jövôjét (Fotó: Czagány Balázs)
Laurencz László, az Esztergom legendás edzôje egyre sötétebben látja csapata jövôjét (Fotó: Czagány Balázs)
Laurencz László, az Esztergom legendás edzôje egyre sötétebben látja csapata jövôjét (Fotó: Czagány Balázs)
Laurencz László, az Esztergom legendás edzôje egyre sötétebben látja csapata jövôjét (Fotó: Czagány Balázs)
Laurencz László, az Esztergom legendás edzôje egyre sötétebben látja csapata jövôjét (Fotó: Czagány Balázs)
"Van egy latin közmondás, ora et labora, vagyis imádkozzál és dolgozzál. Mi imádkozunk és dolgozunk, de most már felfigyelhetne ránk az esztergomi önkormányzat vezetése.” "Gratulálok azoknak, akik hónapok óta tartó ígérgetésekkel lélekben tönkretették ezt a többre hivatott csapatot. Bravó, Esztergom városa!”
A három roppant elkeseredett nyilatkozat Laurencz Lászlótól, a Esztergom női csapatának mesterétől származik. Az első a 2003/2004-es bajnokság első meccse, a DVSC-Valdor legyőzése után, a második a Hypo NÖ elleni siker után szeptember végén, a harmadik pedig szombaton, a Vác elleni hazai vereséget követően hangzott el. A keserű mondatok után egyértelmű, hogy nagy bajban van az elmúlt szezon meglepetéscsapata, s a sportág berkein belül is egyre többet hallani az Esztergom egyre kilátástalanabb helyzetéről. Több hónapot csúsznak a fizetések – információink szerint Laurencz mester május óta nem kapta meg járandóságát –, de lassacskán a működés alapfeltételei sincsenek meg.
"Valóban nagy bajban van a klub – kezdte Éber István, a csapatot működtető gazdasági társaság ügyvezetője. – Ha nem érkezik hamarosan segítség, véget érhet ennek a remek közösségnek a története, s ezért nagyon nagy kár lenne. Ha a bajnoki szünet kezdetéig, azaz a jövő héten nem sikerül előteremteni a fentmaradáshoz feltételen szükséges összeget, akkor nincs értelme folytatni, hiszen csak tovább halmozódnának az adósságok. Persze nem adjuk fel könnyen, mindent megteszünk!”
Az ügyvezető szerint négy-öt helyről is érkezhet segítség, de leginkább a kézilabda-kft.-ben 75 százalékos tulajdonrésszel bíró önkormányzatban bíznak. A képviselőtestület a hét elején tárgyalhatja az Eszergomi KSE kérelmét, a szükséges dokumentumokat benyújtották, így a városatyákon (is) múlhat, hogy lesz-e folytatása a legutóbb ötödik helyen végzett csapat történetének. Információink szerint a "túléléshez” 15 millió forintra lenne szükség, ám akad egy magát megnevezni nem kívánó vállalkozó, aki vállalta: annyi pént ad a kézlabdázóknak, amennyit az önkormányzat. "Ezzel a tőkeinjekcióval legalább két-három hónapnyi levegőhöz juthatnánk, jövőre pedig több ígéretünk is akad, így könnyen jóra fordulhat minden – mondta Éber István. – Csak ezen a héten legyünk túl...”
Legfrissebb hírek

A kapitány is beszállt a buliba – Ghána így készül a horvátok ellen

Foci vb 2026
13 perce

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
16 perce

Megindító jelenet: így segít egy apa a vak fiának átélni a vb-lázt – videó

Foci vb 2026
38 perce

Portugália reménykedik: Kolumbia lesz Cristiano Ronaldo ötvenedik áldozata

Foci vb 2026
47 perce

Strandkézilabda-vb: a magyar válogatott kikapott a horvátoktól a negyeddöntőben

Kézilabda
1 órája

Tokmac Nguen, az FTC korábbi támadója a japán másodosztályba szerződött

Minden más foci
1 órája

Öttusa: Tárkányi Zsombor lemaradt a fináléról a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
1 órája

Messi nem lesz kezdő Jordánia ellen

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik