Végre meccselnek a lányok!

B. A.B. A.
2004.07.14. 22:22
Címkék
Úgy tűnik, végre pont kerülhet a Farkas-ügy végére. A dán Aalborgban légióskodó átlövő ugyanis csütörtökön csatlakozhat a Debrecenben edzőtáborozó olimpiai kerethez.
Mocsai Lajos szövetségi kapitány elmondta, hogy a játékos a svédek elleni első, csütörtöki meccsen valószínűleg még nem lép pályára a hosszú utazás után. Ám az a legfontosabb, hogy a csapattal lehet, amely szerdán a reggeli kondíció-edzés után Tiszacsegére ment kirándulni, ahol a gáláns debreceni vállalkozó, Nagy Sándor látta vendégül.
"Nagyon szép napot töltöttünk a Tisza partján, az erőltetett felkészülésben kell néha egy kis lazítás – mondta Mocsai Lajos. – Ráadásul a programunkba is kiválóan illeszkedett ez a túra, hiszen kora este még edzést tudtam tartani."
Kedves vendéget fogadtak szerdán a keret dunaújvárosi játékosai, hiszen meglátogatta őket a Dunaferr másodedzője, Mátéfi Eszter, aki a közelben, Berekfürdőn pihen lányával, és mindenképpen találkozni akart rég nem látott játékosaival. Az újvárosi szakemberen kívül is szép számmal érkeztek vendégek, például Bíró Imre, aki az 1986-os svájci férfi vb-n Mocsai játékosa volt, valamint ott jegyzetelt a lelátón a sok Hajdú–Bihar megyei kézilabdaedző között Kozma Mihály, a futsalválogatott szövetségi kapitánya is.
A svédek elleni csütörtöki debreceni és pénteki nyíradonyi tesztmérkőzésről Mocsai Lajost kérdeztük.
"Az elmúlt héten a koreaiak sajnos lemondták a tervezett két felkészülési mérkőzést, így négy meccs helyett csak kettőt tudunk játszani a keretszűkítés előtt – kezdte a kapitány. – Fontos hangsúlyozni, hogy ez a keret nem csak Athénra készül, hanem a decemberi magyarországi Európa-bajnokságra is. Persze a kiválasztás mindig hatalmas fejtörést okoz. Pénteken a nyíradonyi meccs után visszatérünk a szállodába, magunkra zárjuk az ajtót, és ekkor fogom elmondani a lányoknak, hogy kik folytathatják az olimpiai felkészülést. Már nagyon hiányzott a lányoknak a mérkőzés, ki vannak éhezve a közönség előtti megméretésre. Ezen a két találkozón nem a taktikán lesz a hangsúly, hiszen eddig főleg az erőnléti alapozással voltunk elfoglalva. A különböző játékvariációk sulykolása ezután következik. Ezért ne várjon a közönség túlságosan cizellált játékot a mieinktől, ám azt ígérhetem, hogy minden pályára lépő küzdeni fog a valószínűleg telt házas csarnokban. Ami ellenfelünket, a svédeket illeti, képzett, gyors és jó válogatottal találkozunk. A két összecsapás kiválóan illik a programunkba."
A Hódos Imre Sportcsarnokba látogatók a válogatott meccs előtt is találkozhatnak sztárokkal, hiszen a Loki 1987-ben bajnoki címet nyerő csapatának játékosai a DVSC jelenlegi kerete ellen játszanak.
Tv: a Sport1 csatorna 18 órakor közvetíti a Magyarország–Svédország női mérkőzést. ---- F ---- &
Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
1 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – Videó

Foci vb 2026
6 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – Fotó

Foci vb 2026
17 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
41 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
49 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
50 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
59 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik