Fotex: Még alakul a bajnokcsapat

DONÁT TAMÁSDONÁT TAMÁS
2004.09.16. 21:52
Címkék
Remek házigazdának bizonyult Tapolca. Telt ház, 1500 szurkoló fogadta az impozáns városi sportcsarnokban a Fotex KCV-Celje összecsapás résztvevőit.
A létesítmény igazgatója, Rédli Károly magas színvonalon rendezte meg a legutóbbi BL-győztes és a magyar bajnok visszavágóját (az első meccsen, szerdán Veszprémben 40-39-re nyert a szlovén gárda), így az sem elképzelhetetlen, hogy hamarosan akár rangos válogatott találkozót is rendezhet a város. Ács János polgármester, Császár László és Szalay Gyöngyi (olimpiai bronzérmes párbajtőrvívó) alpolgármesterek minden játékost megajándékoztak, s köszöntötték a város szülöttét, Boczkó Gábort is, aki Athénben ezüstérmet nyert a párbajtőrcsapat tagjaként.

A veszprémiek mesterére, Zdravko Zovkóra még sok munka vár (Fotó: M. Németh Péter)
A veszprémiek mesterére, Zdravko Zovkóra még sok munka vár (Fotó: M. Németh Péter)
A veszprémiek mesterére, Zdravko Zovkóra még sok munka vár (Fotó: M. Németh Péter)
A tapolcai szurkolók remek mérkőzést láthattak, amelyen a Fotex Veszprém visszavágott előző napi vereségéért nagynevű ellenfelének. A találkozó utáni közös banketten Zdravko Zovko mégis mérgesnek, meglehet egy kicsit tanácstalannak is tűnt. "Óriási hullámvölgyek jellemezték a játékunkat mind a két összecsapáson - fogalmazta meg mondandója lényegét a horvát vezető edző. - Nincs még meg az igazi csapatunk, s valamit én is elrontottam, de igazából nem tudom, hogy mit. A támadásokkal nincsen különösebb gondunk, hiszen rengeteg variációból választhatunk, de akad még tennivaló bőven, mert sok hibát követünk el az akciók befejezésekor. Még több a gond a védekezéssel, itt még több a pontatlanság, időnként átjáróház a védőfalunk. Nincs összhang a pályán, s ami feltűnő lehet a lelátóról is: időnként nem jó a kontaktus a kapusok és a védekező csapat között. Sulicra még hetekig nem számíthatunk, Díaz lábadozik az operációja után, s Csoknyai is lábsérüléssel bajlódik. Voltaképpen az októberi BL-nyitányra kellene összerázódnunk, így nem sok időnk van, de azt az utolsó pillanatig igyekszünk kihasználni. Talán jó lenne legalább még két hasonló hőfokú összecsapáson részt vennünk, mert a Celje elleni mérkőzések valóban megmutatták, hogy van még bőven pótolni valónk."
Zovko segítőjével, Csonti Rudolffal nagyon sokat dolgozik azért, hogy a sok új játékosból és a régiekből ismét egységes, ütőképes csapatot kovácsoljanak. A vasárnapi, debreceni bajnokin tovább építgetheti együttesét a sikeredző.


Szavazás

Ki lepheti meg a Fotexet az idei bajnokságban?

Legfrissebb hírek

Portugália és Üzbegisztán sem „öltözött át” a csoportkörben – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
7 perce

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – videó

Foci vb 2026
16 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
22 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
37 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
43 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
54 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik