Nagy László kipihente magát, s újabb sikerekre tör

S. J.S. J.
2011.08.01. 18:11
null
Nagy László hétfőn megkezdte az edzéseket a Barcelonával (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
Címkék
A Barcelona világválogatott (2005) jobbátlövője, egyben csapatkapitánya, a tavasszal a katalánokkal második BL-győzelmét szerző Nagy László hétfőn újra találkozott társaival, akikkel együtt Andorrában megkezdte az alapozást a következő évadra. A játékos a Nemzeti Sportnak a nyári emlékei mellett a céljairól is beszélt.

„A hét végén Szegeden elköszöntem családtagjaimtól és barátaimtól, mert vissza kellett térnem Barcelonába, ahol csapatom hétfőn megkezdte az alapozást a következő idényre – mondta a 30 éves világklasszis. – A feleségem, Erika, valamint négyéves kislányunk, Debora viszont még marad néhány napig.”

NAGY LÁSZLÓ, ÚJRA A VÁLOGATOTTRÓL
A magyar válogatottságról újra megkérdeztük Nagy Lászlót, miután a magyar szövetségben júniusban elnökváltás történt. Ezután adódott a kérdés: a kerettagság lemondása, vagyis február óta történt-e bármi változás ebben a kérdésben? A játékos nem zárkózott el a válasz elől, de csak annyit mondott: „Sajnálom, nincs újdonság.”

Két hónapos, mozgalmas szabadsága legemlékezetesebb, legizgalmasabb pillanatai közül is kiemelt néhányat. Ott lehetett júniusban Miamiban az NBA-finálé utolsó meccsén, amelyen a Dallas megszerezte a szerinte (egykori kosaras szerint) legértékesebb kosárlabda-trófeát.

„Szerencsém volt, mert a mindent eldöntő meccsre sikerült jegyet szereznem egyik barátom, a barcelonai Jesús Bueno, a Spanyol Kosárlabda-szövetség ügyvezető igazgatója segítségével – folytatta. – A kislányom kedvéért elmentünk Orlandóba, és a negyedik születésnapját Disneylandben ünnepeltük. Óriási élmény volt neki a meseország és a híres delfinshow.”

A tengerentúli túra után szabadságába belefért, hogy Tarragonában tengerparti kézilabdás tábort tartson spanyol és magyar gyerekeknek, majd két hétre hazatért.

„Itthon már megkezdtem az alapozást, naponta futottam és kondiztam, de Levente öcsémmel, a Kecskemét kapusával és a családommal így is sikerült csodálatosan kikapcsolódni. Az utazgatásunkat megoldotta, hogy Hovány Márton barátom cégétől kaptunk egy kényelmes autót, ezzel eljártunk a szegedi wakeboard-pályára, vagy a kecskeméti Grand Poker Clubba. Többször is megkértük Holló Tibor mesterszakácsot, hogy lepjen meg bennünket valami roston vagy bográcsban sült, főtt finomsággal.”

A következő évadról azt mondta, a Barca kerete alig változott a nyáron, s az összeszokott együttes tervei változatlanok.

„Nálunk megszokott cél, hogy Spanyolországban mindent meg kell nyernünk, a BL-ben pedig a négyes döntőbe jutás az első számú feladat. Ott meg az elsőségünk megvédése.”

Legfrissebb hírek

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
6 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
8 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
23 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik