Triffa az idény végéig a Szekszárdban véd

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2012.01.05. 16:13
null
Triffa éppen a Debrecen ellen debütálhat új csapatában (Fotó: Pozsonyi Zita)
Címkék
A Nemzeti Sport értesülései szerint a DVSC női kézilabdacsapatát elhagyó Triffa Ágnes az idény végéig a Szekszárdot erősíti. A válogatott kapus december közepén jelentette be, hogy ő is elhagyja a nehéz anyagi helyzetben lévő debreceni klubot.

 

Csütörtökön aláírta új, szekszárdi szerződését Triffa Ágnes, a válogatott keret 24 éves kapusa, aki – a Békéscsabán, a DVSC-Aquaticumban, a szlovén Krim Ljubljanában és újra Debrecenben töltött évek után – decemberben vált meg a súlyos anyagi gondokkal birkózó DVSC-Fórumtól.

„Több külföldi és hazai ajánlatot is tett elém a pályafutásomat egyengető Med-Sport menedzseri iroda, ám a következő fél évre a Szekszárdé látszott a legkedvezőbbnek – mondta a Nemzeti Sportnak a 41-szeres válogatott kapus. – A külföldi klubok szinte azonnal várták a válaszom, majd máris költöznöm kellett volna, ám ezt kellő körültekintés nélkül túl kockázatosnak tartottam. A szekszárdi ajánlat viszont minden tekintetben korrekt és kedvező, ráadásul Horváth István polgármester és Varga Jenő ügyvezető közreműködése jelentősen megkönnyítette a döntésemet.”

A fogadtatásáról, a terveiről és új csapatáról annyit mondott Triffa Ágnes, hogy régi ismerősök közé került, hiszen társai egy részét a magánéletből is ismeri, a többieket pedig a pályáról. A távolabbi jövőjéről a tavasszal szeretne határozni menedzsere, Szörnyi Attila segítségével, s addig teljes erővel az UKSE Szekszárd céljaiért, a csapat minél eredményesebb bajnoki szerepléséért akar dolgozni.

„A bemutatkozásom érdekessége lesz, hogy szombaton éppen a Debrecen ellen lép pályára idegenben a Szekszárd – folytatta a kapus. – Nagy csata lesz, és nem véletlen, hogy Kovács Jenő edző is figyelmeztetett bennünket, nehéz csata vár ránk a fiatalodó, sikeréhes Loki ellen.”

A Szekszárd vezetői nem titkolják: a csapatnak Triffa Ágnes hatékony közreműködésével a következő három bajnoki összecsapáson (DVSC, Dunaújváros, Békéscsaba) legalább négy pontot illik szereznie.

Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
16 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
22 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
32 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
56 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik