Ilyés: Spanyolos és eredményes lesz az új Veszprém

S. J.S. J.
2012.08.21. 13:07
null
Ilyés Ferenc klubjával már az új szezon feladataira készül (Fotó: Korponai Tamás
Címkék
A hosszú sérülésből visszatérő Ilyés Ferencnek már csak emlék – méghozzá keserédes, szép emlék – London, az olimpiai negyedik hely, mert „spanyolosodó” veszprémi klubjában már az új évad óriási feladataira készül.  

– Volt ideje hazaszaladni Székelyudvarhelyre?
– Á, dehogy! A szüleim a tévében követték a londoni meccseinket. De jólesnek a szülővárosomból azóta is érkező gratuláló, biztató hívások, üzenetek.

– Elégedett a londoni negyedik hellyel?
– Ha arra gondolok, amit a fogorvosom mondott, akkor igen.

– Mit mondott?
– Hogy a legboldogabb ember lenne, ha kiderülne, ő a világ negyedik legjobb fogorvosa. Elgondolkodtató… Ugyanakkor keserű a szám íze, és egy ideig az is marad. A svédek ellen nyerhető meccset veszítettünk el az elődöntőben, pedig azon a találkozón nekem is kijött a lépés.

– Csak azon?
– A többi meccsen is nagyon igyekeztem, de nem játszottam csúcsformában. Támadásban adós maradtam a gólokkal, ugyanakkor örültem, hogy a csereként Londonba érkező Putics Barnának remekül ment a játék. Védekezésben viszont határozottabb voltam, Nagy Lászlóval és Schuch Timuzsinnal jól megértettem magam.

– Rossz volt az ébredés az éremálomból?
– Titokban bíztam a négybe kerülésben, de azt tudtam, hogy a halálcsoportból továbbjutva elég egy bravúr, és éremért küzdhetünk.

– Pontosan ez történt.
– Nem egészen... Nekem az Izland elleni, kétszeri hosszabbításos meccs pozitív, a svédek elleni pedig negatív értelemben marad örökre emlékezetes. Athénban is negyedikek lettünk, most is… Én még nem emésztettem meg.

– Veszprémben hogy fogadták?

– Mindenki örült, és sikernek nevezte a negyedik helyet, az ünneplésre azonban nem maradt idő. Londonból hazatérve csupán kétnapos pihenőt kaptunk, csütörtökön már edzettünk a többiekkel, pénteken pedig elutaztunk Németországba.

– Hol tart a csapatépítésben Carlos Ortega mester?

– Szerintem jól halad, az ehingeni erős tornán már a teljes veszprémi kerettel kipróbálhatta az új, friss, spanyol stílusú taktikát.

– Mi a lényege?

– Támadásban a széles, gyors keresztmozgásokra, a kétbeállós figurákra, valamint a lerohanásokra alapoz, ahogy ezt a spanyol válogatottól, a Madridtól vagy a Barcelonától látjuk. Védekezésben az öt egyes és a hat nullás felállást, illetve ezek variációit alkalmazza.

– Önnek jól ment Ehingenben?

– Igyekeztem a két megnyert csoportmeccsünkön is, de talán a BL-elődöntős Füchse Berlin elleni fináléban tudtam a legtöbbet segíteni a sokat cserélő, jól forgatott csapatnak.

– Milyen lesz az új Veszprém?
– Spanyolos és eredményes. Carlos Ortega nem titkolja, sőt a meccseink utólagos elemzésén külön hangsúlyozza, hogy új stílust honosít meg, amellyel a BL-ben is jelentős eredményeket érhetünk el.

Legfrissebb hírek

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
5 perce

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
9 perce

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
10 perce

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
24 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
44 perce

Sucic gólja után még egyenlített Ghána, Vlasic fejesére nem jött válasz – videó

Foci vb 2026
59 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
1 órája

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
1 órája
Ezek is érdekelhetik