Női kézi Eb: Tudtam, nem érhet véget érem nélkül - Rédei-Soós

2012.12.16. 17:23
A Szerbiában zajló női kézilabda Európa-bajnokság bronzmérkőzésén a magyar válogatott hosszabbítás után 41–38-ra nyert a házigazda ellen. Karl Erik Böhn, a mieink szövetségi kapitánya köszönetet mondott játékosainak, míg Rédei-Soós Viktória elmondta, érezte, nem távozhatunk érem nélkül a kontinensviadalról.

„Köszönöm a csapatomnak azt a küzdelmet és győzni akarást, amellyel végigjátszotta a meccset. Kiélezett összecsapás volt, amelyet az utolsó pillanatban tudtunk a magunk javára fordítani. Kívülről élvezetes mérkőzést láthatott a közönség. Éreztem a végén, hogy az a csapat fog nyerni, amelynek a kapusa először véd egymás után kettőt, és ez be is következett” – nyilatkozta Karl Erik Böhn, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya a bronzmeccs után. Karl Erik Böhn, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya a bronzmeccs után.

A szerbek trénere, Szasa Boskovics sajnálja, hogy hazai pályán nem tudták elnyerni a bronzérmet.

„Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni, de büszke vagyok a játékosokra. Megmutatták, hogy mennyire szeretik a válogatottat és a kézilabdát. Az egész torna alatt kiválóan teljesítettek” – mondta a szerb kapitány.

A JÁTÉKOSOK MONDTÁK
Szekeres Klára: „A stábnak és a szurkolóknak szeretnék elsősorban köszönetet mondani. Véletlenül jött ki így, hogy ma többször is eredményes tudtam lenni az ellenfél kapuja előtt. Az persze megbeszélt taktika volt, hogy igyekezzük gyorsan végigvinni az akciókat, amikor módunk van rá, és rám jöttek ki a befejezések. Az utolsó gólnál tudtam, hogy muszáj belőnöm! Nagyon remegtek a lábaim a hosszabbítás kezdetén, de úgy láttam, a társak fejben nyugodtak voltak.”
Rédei-Soós Viktória: „Annyira boldog vagyok! Hihetetlenül akartuk a sikert, biztos vagyok benne, hogy aki nem játszott, ugyanúgy küzdött volna a pályán. Végig nagyon együtt voltunk a torna alatt. Egyértelműen ezt a győzelmet helyezném az eddigi pályafutásom csúcsára. Tudtam előre, hogy nagyon fontos meccset játszunk a házigazda ellen – de olyan jó volt az együtt töltött egy hónap, hogy az volt bennem, nem érhet úgy véget, hogy nem nyerünk érmet.”
Andrea Lekics (Szerbia): „Megérdemeltük volna a győzelmet, nehéz most beszélni, tudván azt, hogy nem nyertünk érmet. Bizonyítottuk, hogy ott vagyunk az élmezőnyben.”

 

Legfrissebb hírek

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
4 órája

Időutazás a szocializmus lábától Isten kezéig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.22. 18:04

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

Minden más foci
2026.06.16. 15:03

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56

„Tízpontos” felkészülés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2026.06.09. 23:15

Ígéretes kazah fiatalok kaphatnak lehetőséget Debrecenben

Magyar válogatott
2026.06.08. 10:08
Ezek is érdekelhetik