Blog: Az összreservoirt felszabadítva - Bálint Mátyás írása a negyeddöntőről

2013.01.24. 14:11
A spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokság alatt a Nemzeti Sport Online-on rendszeres bloggal jelentkezik lapunk szakírója, Bálint Mátyás. Ezúttal utoljára, hiszen a magyar válogatottal együtt ő is búcsút vett a tornától. Legjobbjaink tegnap 28–26-ra kaptak ki Dániától a negyeddöntőben, így csomagolni kényszerültek.
AZ ÖSSZRESERVOIRT FELSZABADÍTVA – BÁLINT MÁTYÁS BLOGJA

Kiadtak magukból mindent, ez az egy nem kérdés. A vége csodálatos volt - úgyhogy kezdjük az elején.


Az első félidő valahogy így nézett ki. Kellettek persze hozzá a dánok, a hatból hatot begurító Lindberg vagy a mieinket riadtan vergődő kismókussá változtató Landin, na meg a két derék szlovén sporttárs is, de a 18-11-es fordulóért a legtöbbet a magyar csapat tette.


Amíg két nappal korábban mindenkiben lobogott a tűz, mindenki kicsattant az önbizalomtól, mindenki ellenállhatatlanul pattogott ide-oda a pályán, most nyoma sem volt ilyesminek. Támadásban a felelősségvállalás hiányzott (szegény Császárnak olyan helyzetekből kellett ellőnie a labdát, ahonnan egy megyekettes serdülőcsapat ellen sem lehet belőni), meg a pontosság (amikor már Szöllősi is hibázik...), meg a zárások, a türelmes előkészítések, meg úgy en bloc a lendület - sokáig tényleg mintha ólomlábakon mozgott volna a banda.


A bejegyzés teljes szövegét ide kattintva olvashatják el!

AZ ÖSSZRESERVOIRT FELSZABADÍTVA – BÁLINT MÁTYÁS BLOGJA

Kiadtak magukból mindent, ez az egy nem kérdés. A vége csodálatos volt - úgyhogy kezdjük az elején.


Az első félidő valahogy így nézett ki. Kellettek persze hozzá a dánok, a hatból hatot begurító Lindberg vagy a mieinket riadtan vergődő kismókussá változtató Landin, na meg a két derék szlovén sporttárs is, de a 18-11-es fordulóért a legtöbbet a magyar csapat tette.


Amíg két nappal korábban mindenkiben lobogott a tűz, mindenki kicsattant az önbizalomtól, mindenki ellenállhatatlanul pattogott ide-oda a pályán, most nyoma sem volt ilyesminek. Támadásban a felelősségvállalás hiányzott (szegény Császárnak olyan helyzetekből kellett ellőnie a labdát, ahonnan egy megyekettes serdülőcsapat ellen sem lehet belőni), meg a pontosság (amikor már Szöllősi is hibázik...), meg a zárások, a türelmes előkészítések, meg úgy en bloc a lendület - sokáig tényleg mintha ólomlábakon mozgott volna a banda.


A bejegyzés teljes szövegét ide kattintva olvashatják el!

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
19 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Sukoró helyett Szegeden rendezik meg az idei egyetemi kajak-kenu vb-t

Kajak-kenu
2026.06.18. 16:40

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58
Ezek is érdekelhetik