Elődöntőt érhet a Larvik elleni újabb ETO-siker

2013.03.02. 13:09
null
Eduarda Amorim (a labdával) és a Győr újabb kemény csata előtt áll (Fotó: NS-archív)
Kéthetes szünet után folytatódik a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntője. A február 16-án Norvégiában parádézó Győri Audi ETO KC szombaton 16 órától újfent a Larvikkal találkozik, most a Magvassy Mihály Sportcsarnokban, és egy újabb siker már elődöntőt érne az eddig hibátlan magyar csapatnak.

Már megint a Larvik... Alig három év alatt immár nyolcadszor randevúzik egymással a Győr és a norvég sztáralakulat, de ha a korábbi esztendők eredményeiből és főleg a legutóbbi, februári mérkőzésből indulunk ki, azért nem nyúlunk Xanaxért. Ambros Martín érkezése óta mind gyakrabban játszik űrkézilabdát az ETO, a spanyol mesterrel a védekezést is felsőfokon művelik Győrben, amit hétről hétre saját bőrükön tapasztalhatnak meg az európai élcsapatok a Bajnokok Ligájában.

A magyar együttes úgy nyerte meg a második félidőt Larvikban 16–8-ra, hogy a szünetben még 10–8-ra a norvégok vezettek. A befejező tizenegy percet 8–1-es rohammal zárták a hatgólos Rédei-Soós Viktória vezérelte zöld-fehérek, miközben a skandináv ászok a meccs utolsó 46 percében mindössze 12 gólt szereztek – Katrine Lunde parádésan, 65.4 százalékos hatékonysággal védett! A Larvikot tulajdonképpen saját fegyverével verték meg: sikerült megállítaniuk a gyors lerohanásait, míg a hét győri indításból hét találat született – a balszélső Szepesi Ivett két perc alatt három indításgólt is lőtt! A norvégok saját bevallásuk szerint egyáltalán nem azt játszották, amit gyakoroltak, megszenvedtek minden góljukért.

Az eddigi kilenc BL-meccsén még hibátlan Győr már most, két fordulóval a középdöntő vége előtt bejuthat az elődöntőbe, ráadásul csoportelsőként. Mondjuk, ehhez a hazai győzelem mellett kisebb csoda is kellene: az, hogy az eddig még nyeretlen Randers pontot raboljon a címvédő Buducsnoszt Podgoricától szombat délután...

A revánsra készülő Larvik mindenesetre semmit sem bízott a véletlenre, már két nappal a találkozó előtt Győrben készült a rangadóra.

„A februári mérkőzésünkön a támadójátékunk pocsék volt, de a továbbjutás szempontjából minden a mi a kezünkben van, és a csapat képes lehet még fejlődni az elődöntőig. Alaposan felkészültünk a Győrből, és nagyon jól tudjuk, hogy min kell javítanunk a szombati összecsapás előtt: mindenképpen több gólt kell szereznünk, mint legutóbb. Legyőzhetjük a Győrt, az erőnléti és a mentális felkészülés során is azért dolgoztunk, hogy elhiggyük, képesek vagyunk rá. Sokat beszélgettünk a lányokkal, mert főleg fejben kell rendben lennünk, de akkor sem törünk össze, ha esetleg ezúttal is vereséget szenvedünk" – mondta optimistán Ole Gustav Gjekstad, a Larvik edzője.

Hogyan látja a meccset Ambros Martin? Ide kattintva megtudhatja!

NŐI KÉZILABDA BL, KÖZÉPDÖNTŐ
I. CSOPORT, 4. FORDULÓ

Randers (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), szombat, 15.00
Győri Audi ETO KC–Larvik (norvég), szombat, 16.00 (Tv: Digi Sport1)

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYŐRI ETO 3 3 76–53 +23 6
2. Larvik (norvég) 3 2 1 63–61 +2 4
3. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 3 1 2 59–69 –10 2
4. Randers (dán) 3 3 59–74 –15 0

 

GYŐRI BL-MÉRLEG A LARVIK ELLEN
SZEZON SZAKASZ MÉRKŐZÉS
2006–2007 negyeddöntő Győr–Larvik 28–22, Larvik–Győr 23–27
2009–2010 középdöntő Larvik–Győr 29–27, Győr–Larvik 28–23
2010–2011 középdöntő Larvik–Győr 16–25, Győr–Larvik 18–24
2011–2012 középdöntő Győr–Larvik 31–22, Larvik–Győr 32–25
2012–2013 középdöntő Larvik–Győr 18–24, Győr–Larvik ???
Összesen: 9 mérkőzés, 6 győzelem, 3 vereség, 233–209-es gólkülönbség
Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
21 órája

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Női kézilabda BL: jövőre megváltozik a lebonyolítás

Kézilabda
2026.06.13. 19:35

„Nem az volt az álmom, hogy bejussak a BL-döntőbe, hanem hogy megnyerjem” – így motivált a Metz edzője az ETO legyőzése előtt

Kézilabda
2026.06.10. 17:56
Ezek is érdekelhetik