Női kézi-vb: Drámai küzdelem volt, rengeteg hibával - Laurencz

2013.12.19. 13:15
Felesége és fia társaságában a Digi Sport Reggeli Start című műsorának vendége volt Laurencz László mesteredző, volt szövetségi kapitány, aki a női kézilabda-világbajnokság szerdai – számunkra vesztes – Magyarország–Brazília negyeddöntője után annyit jegyzett meg: óriási küzdelmet, de szakmailag mélyebben elemezve rengeteg hibát látott.

„Izgalmas, drámai küzdelem volt, amelyben elsősorban a játék küzdő része dominált – mondta Laurencz László. – Azonban ennyi hibát, amennyit a két csapat elkövetett, serdülőmeccsen nem lehet látni. Szakmailag ebből a szempontból nézve borzalmas mérkőzés volt, érzelmileg viszont éppen az ellenkező szempontból rendkívüli, bár nekünk borzasztó a végeredmény miatt. Mindkét együttesen érezni lehetett a feszültséget, a fáradtságot és a tét nagyságát. A braziloknál az volt a tét, hogy még sohasem jutottak be a négy közé nagy világversenyen, és mivel ők már a hazai olimpiában is gondolkodnak, nagy segítség ez nekik, részint a hazai közvélemény előtt erkölcsileg, és persze vélhetően az anyagi vonzata miatt is. A magyarok számára az emelte a tétet, hogy az utóbbi időben nem sűrűn vertük meg a brazilokat. A mienk hivatalos célkitűzése ugyan a negyeddöntő volt, de ezekben a magyar lányokban van annyi önbecsülés, hogy szerettek volna elődöntőbe kerülni."Laurencz László. – Azonban ennyi hibát, amennyit a két csapat elkövetett, serdülőmeccsen nem lehet látni. Szakmailag ebből a szempontból nézve borzalmas mérkőzés volt, érzelmileg viszont éppen az ellenkező szempontból rendkívüli, bár nekünk borzasztó a végeredmény miatt. Mindkét együttesen érezni lehetett a feszültséget, a fáradtságot és a tét nagyságát. A braziloknál az volt a tét, hogy még sohasem jutottak be a négy közé nagy világversenyen, és mivel ők már a hazai olimpiában is gondolkodnak, nagy segítség ez nekik, részint a hazai közvélemény előtt erkölcsileg, és persze vélhetően az anyagi vonzata miatt is. A magyarok számára az emelte a tétet, hogy az utóbbi időben nem sűrűn vertük meg a brazilokat. A mienk hivatalos célkitűzése ugyan a negyeddöntő volt, de ezekben a magyar lányokban van annyi önbecsülés, hogy szerettek volna elődöntőbe kerülni."

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
9 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik