Női kézi: a Krim költségvetése harmadával csökkenhet

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.01.29. 18:44
Bár anyagi gondokkal küzd a Győri ETO-val közös Bajnokok Ligája középdöntős csoportban szereplő Krim Ljubljana női kézilabdacsapata, nem dobja be a törülközőt, a klubnál elmondták, rövidesen rendezik az elmaradt béreket, jövőre pedig a jelenleginél 30-35 százalékkal kisebb költségvetéssel próbálnak meg ottmaradni az európai elitben.

„Minden játékost kifizettünk a múltban, és biztosíthatok mindenkit, ez így lesz a jövőben is. A jelenlegi elmaradásainkat tíz nap múlva, vagy talán még hamarabb rendezzük. A legtöbb játékos megértette és elfogadta a helyzetet, voltak, akik nem, pedig mindent megtettünk, hogy meggyőzzük őket. Sajnáljuk, hogy elváltak az útjaink, a legjobbakat kívánjuk nekik" – mondta Goran Dujic, a Krim igazgatója, utalva Carmen Martín, Linnea Torstensson és Patrizia Vizitiu közelmúltbeli távozására.

A klub éppen harmincéves fennállását ünnepli idén, szép ajándék lenne, ha messze jutnának a legrangosabb európai kupasorozatban, de a fenti nehézségek valamint az ellenfelek (a Győrön kívül még a Larvikkal és a Buducsnoszttal vannak közös csoportban) ismeretében nem lesz könnyű dolguk. Jövőre 30-35 százalékkal kisebb költségvetéssel számolnak:

„Reméljük, hogy még így is nagyon versenyképesek tudunk maradni Nem történik katasztrófa, az élet megy tovább" – ígérte Dujic, hozzátéve, hogy több fiatalnak is lehetőséget akarnak adni, valamint a régióból érkező játékosokat részesítenék előnyben, és kevésbé a skandináv vonalat.

Nagy kérdés, kik fognak még távozni Ljubljanából, Andrea Penezic és Barbara Lazovic iránt élénken érdeklődik a Vardar Szkopje. A már távozó hármasból Torstensson (Viborg) után Vizitiu is talált magának új csapatot a CSM Bucuresti személyében (fél plusz két évre írt alá), míg Carmen Martínt szívesen látná az újra nagy csapatot építő Buducsnoszt Podgorica.

Legfrissebb hírek

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43

Per Johansson: A következő szezonban sokkal erősebben fogunk visszatérni!

Kézilabda
2026.06.08. 21:06

Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait

Kézilabda
2026.06.08. 19:51

„Többet elértem, mint amiről valaha is álmodtam” – Ana Gros különleges búcsúajándékot is kapott a final four végén

Kézilabda
2026.06.08. 15:51

„Elnézést, győriek, de nektek már van hét elsőségetek” – az először BL-győztes Metz ETO-ba igazoló MVP-je

Kézilabda
2026.06.08. 11:22

Fodor Csenge: Saját magunkat vertük meg

Kézilabda
2026.06.07. 22:35

Vámos Petra: Holnap ezzel az éremmel fogok felébredni

Kézilabda
2026.06.07. 22:14
Ezek is érdekelhetik