Női kézi BL: felfüggesztett börtön két garázda külföldinek

MTI MTIMTI MTI
2014.05.09. 16:24
Garázdaság bűntette miatt a bíróság felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, valamint eltiltotta a magyarországi kézilabda-sportrendezvényektől azt a két külföldit, akit a női kézilabda Bajnokok Ligájának múlt vasárnapi budapesti négyes döntőjén állított elő a rendőrség. Az ítélet jogerős.

A Fővárosi Törvényszék honlapján olvasható közlemény szerint a Pesti Központi Kerületi Bíróság úgynevezett gyorsított eljárásban tárgyalta a két montenegrói kézilabda-szurkoló, S. M. és B. L. büntetőügyét.

A címvédő Győri Audi ETO KC a négyes döntő fináléjában 27–21-re legyőzte a 2012-es bajnok montenegrói Buducsnoszt Podgoricát a Papp László Budapest Sportarénában. A csarnokban hozzávetőleg háromszáz Buducsnoszt-szurkoló volt.

Az ítélet szerint a mérkőzés kimenetele miatt több indulatos Podgorica-drukker letörte a szektor székeinek ülőlapját, illetve dobálta azokat. S. Milos a tömegbe dobott egy leszakított ülőlapot és megütött egy férfit, B. Lazar pedig meg próbált ököllel megütni egy intézkedni szándékozó biztonsági őrt, ezután belerúgott egy székbe, majd egy másikba beletaposott.

A bíróság szerint a vádlottak magatartása erőszakos és kihívóan közösségellenes volt, amely alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást, riadalmat keltsen. A bíró mindkét vádlottat társtettesként, csoportosan, nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntette miatt 1 év 6 hónap, 3 év próbaidőre felfüggesztett börtönre ítélte. Emellett „a Magyar Kézilabda-szövetség, illetve az Európai Kézilabda-szövetség versenyrendezésében Magyarország területén megrendezésre kerülő valamennyi kézilabda-sportesemény mint sportrendezvények látogatásától" 3 évre eltiltották őket.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság hétfőn azt közölte, hogy a sporteseményen négy embert, köztük két külföldit állítottak elő.

Legfrissebb hírek

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43

Per Johansson: A következő szezonban sokkal erősebben fogunk visszatérni!

Kézilabda
2026.06.08. 21:06

Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait

Kézilabda
2026.06.08. 19:51

„Többet elértem, mint amiről valaha is álmodtam” – Ana Gros különleges búcsúajándékot is kapott a final four végén

Kézilabda
2026.06.08. 15:51

„Elnézést, győriek, de nektek már van hét elsőségetek” – az először BL-győztes Metz ETO-ba igazoló MVP-je

Kézilabda
2026.06.08. 11:22

Fodor Csenge: Saját magunkat vertük meg

Kézilabda
2026.06.07. 22:35

Vámos Petra: Holnap ezzel az éremmel fogok felébredni

Kézilabda
2026.06.07. 22:14
Ezek is érdekelhetik