Női kézi: Beavatások, nyár, pasik – Tóth Gabriella közelebbről

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.08.19. 10:01
null
Tóth Gabriella a klubhonlapnak betekintést adott a magánéletébe is (Fotó: NS-archív)
A nyári erősítéseket bemutató sorozatában Tóth Gabriella volt a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának legfrissebb alanya, aki csak „kicsit” új játékos, hiszen mosonmagyaróváriként is többször a zöld-fehérekkel edzett. A válogatott irányító betekintést engedett a magánéletébe is.

 

„Az a helyzet, hogy a bemelegítéskor nálunk a fiatalok–öregek foci életre-halálra zajlik, kis túlzással akár vér is folyhat – válaszolt Tóth Gabriella a gyorietokc.hu-nak arra a kérdésre, miért nem játszott az Érd elleni felkészülési meccsen. – Nagyon keményen odalépünk egymásnak, senki sem nézi, ki a játékos, ki az edző, fiatal, rangidős, mindenki nyerni akar. Velem konkrétan az történt, hogy együtt mentünk [Kiss] Évivel a labdáért, én fejelni akartam, de picit letapadt a lábam, és megsérült a bokám. Szerencsére csak két napot kellett vele pihenni, de az Érd elleni meccs pont beleesett. Most már jól vagyok, teljes értékű munkát végzek.”

„Az erőnléti edzésekben nem érzek különbséget, de a taktikában igen – mondta Tóth az „új dolgokról”. – Sok minden ismerős már, hiszen előzőleg rengeteg ETO-edzésen részt vettem, de most az összes taktikai elemet az elejéről átvesszük a többi új játékos miatt, és emiatt számomra is jóval átláthatóbb a dolog. Nagyon jó, hogy ezúttal már az elejétől kezdve, a felkészülés alatt is itt vagyok. Könnyíti a dolgomat, hogy sok embert ismerek korábbról, így nem a nulláról kezdem itt az ismerkedést.”

Immár Tóth a csapat legfiatalabb tagja, Korsós Dorinát „megelőzve”. „Nem mondanám, hogy szokatlan ez, mert eddig szinte mindig minden csapatban én voltam a legfiatalabb. Ez azzal jár, hogy én viszem a labdákat, Korsóval mi pakolunk a legtöbbet, de ezen túl nem érezhető, ki a rangidős, ki a fiatal. De ez már csak pár évig lesz így, és már várom, hogy teljen az idő – mondta Tóth, akit a „beavatásokról” is megkérdeztek. – Itt az ETO-ban nem volt ilyen, de a válogatottban igen, ott vízibalettozni kellett, az volt a beavatás.”

Tóth a szabadideje egy részét is csapattársakkal tölti. „Legtöbbet Korsóval járok össze, meg Szimóval [Planéta Szimonetta], [Csapó] Kyrával, és Misi [Kovacsics Anikó] is becsatlakozik. Leginkább moziba szoktunk beülni, nemrég láttuk a Minyonokat, nagyon jópofa volt. A nyaram nem volt ugyan hosszú, de azt a keveset igyekeztem kihasználni. Rengeteget buliztunk a Balatonon a barátnőmmel, Hajtai Vanesszával, aztán hazamentem Komádiba, ott inkább pihenés volt, a családdal, régi barátokkal találkoztam.”

Tóth elárulta, hogy jelenleg nincs párkapcsolata. „Éppen egyedülálló vagyok, most nincs pasim. Én inkább a vagány, belevaló, jó fej pasikat szeretem. Külsőleg nincs olyan, hogy a szőkék vagy a barnák jönnek be inkább, ez a része mindegy, lényeg, hogy működjön a kémia közöttünk” – mondta Tóth.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik