Női kézilabda: a következő időszak határozza meg a Győr szezonját

MTI MTIMTI MTI
2018.03.29. 12:23
null
Tomori Zsuzsanna és Nora Mörk mellett Stine Oftedal is sérült (Fotó: MTI)
Danyi Gábor, a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának következő vezetőedzője megkapja a feltétlen bizalmat a klub vezetőségétől. Ezt Bartha Csaba elnök hangsúlyozta az M1-en csütörtökön. A döntés hátteréről azt mondta: „Azért választottuk őt, mert fontosnak éreztük, hogy teljes mértékben ismeri a klub filozófiáját, a klubmodellt, az utánpótlás helyzetét, az edzőket, a játékosokat.”

 

 

A klub szerdán jelentette be, hogy a szezon végén távozó Ambros Martínt eddigi segítője váltja egy plusz egy évre szóló szerződéssel. A spanyol szakember 2012 óta vezetőedzője a győri csapatnak, amellyel Bajnokok Ligáját háromszor, bajnokságot és Magyar Kupát egyformán négy alkalommal nyert. A román válogatottat 2016 őszétől vezeti, és februárban jelentette be, hogy a nyáron elhagyja a klubot.

Bartha kiemelte: nagyon sok jelölt volt a posztra, de vannak korlátok, mert például külföldi válogatott edzők, szövetségi kapitányok esetében a szövetségek korlátozhatják a szerződéseket. Hozzátette, úgy érzi, a külföldi edzők semmivel sem felkészültebbek, mint Danyi, akinek szakmai tudása, a kézilabdában az elmúlt húsz évben betöltött szerepe – akár mint korábbi vezetőedző, akár mint Ambros Martín segítője – megfelel az elvárásoknak.

Bartha Csaba szerint a klub részéről akár szimpatikus lépés is lehet, hogy az az ember, aki hat évig szolgálta a klubot teljes egészében, és munkájában sikeres volt, megkapja a feltétlen bizalmat. Az új vezetőedző többek között a horvát Zdravko Zovkóval dolgozik majd együtt.

„Az fogja Danyi Gábor munkáját értékelni, hogy az általa vezetett szakmai stáb eredményes lesz-e vagy sem”– mondta az elnök, aki kitért az elkövetkező időszakra is. A csapat a Magyar Kupa négyes döntőjében érdekelt a hétvégén, és előbb a nagy rivális FTC-vel kell megmérkőznie az elődöntőben. Bartha jelezte: három nagyon fontos játékos sérült: Tomori Zsuzsanna, Stine Oftedal és Nora Mörk sem állhat a csapat rendelkezésre.

„Megpróbáljuk legyőzni a Ferencvárost, majd másnap elhódítani a Magyar Kupát. Aztán a következő két hét nagyon fontos, meghatározza az egész szezont” – utalt Bartha a montenegrói Podgorica elleni Bajnokok Ligája párharcra, amelynek tétje a final fourba jutás.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
10 órája

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
2026.06.25. 13:05

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28
Ezek is érdekelhetik