Női kézi MK: Fontos ez a győzelem a BL-negyeddöntő előtt – Görbicz

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.04.01. 20:50
A Győr nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát, amelynek döntőjében izgalmas, fordulatos meccsen múlta fölül az Érdet 27–23-ra. Görbicz Anita szerint nagyon fontos győzelmet arattak a Bajnokok Ligája negyeddöntője előtt, míg Puhalák Szidónia az NSO Tv-nek elmondta, melyek azok a hibák, amelyeket jövő szombaton már nem követhetnek el a Buducsnoszt Podgorica ellen. Az ezüstérmes csapatból Tóth Gabriella kissé még csalódottan nyilatkozott.

TÖRÖK BÓDOG NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, DÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 27–23 (12–13)
Papp László Sportaréna, 7000
néző.V:Bács, Bóna
GYŐR:Grimsbö – Bódi 1, GROOT 6, GÖRBICZ 7 (6), Broch 1, Amorim 2, Puhalák 3.Csere:Kiss É. (kapus), Hansen 1, Althaus 1, GONZÁLEZ 4, Knedlíková 1.Edző:Ambros Martín
ÉRD:Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 6 (5), Kisfaludy, Signaté 3, A. Bulatovics 2, Roberts 2, Lassource 1.Csere:Foggea (kapus), KISS N. 5, Tóth G. 2, Szabó L. 1, Gávai 1.Edző:Szabó Edina
Az eredmény alakulása.7. perc: 1–4. 14. p.: 5–5. 23. p.: 10–10. 37. p.: 16–19. 45. p.: 21–19. 53. p.: 23–23
Kiállítások:4, ill. 8 perc
Hétméteresek:6/6, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG
Ambros Martín:
– Nagyon örülök a győzelemnek, büszke vagyok rá, hogy megnyertük a kupát, és büszke vagyok a szurkolóinkra is. Nehéz volt tavaly tizenkét győzelem után elveszíteni a döntőt, annál jobb érzés volt idén ismét megnyerni. Két ilyen jó csapattal szemben, mint tegnap az FTC, és ma az Érd.

Szabó Edina:– Gratulálok a Győrnek, gondoltuk, lehet esélyünk a győzelemre. Sokáig jól tartottuk magunkat, remek volt a hangulat a csarnokban, de most van bennem kis hiányérzet. Jobb csapattól kaptunk ki, remélem, tanultunk belőle. Holnap értékesebb lesz ez az ezüst, de most még szomorú vagyok.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik