Női kézi Eb: a spanyolok 20 perc alatt kiütötték a horvátokat

2018.12.01. 19:46
null
A magyar válogatott 2014-es sikere óta először maradt alul Eb-mérkőzésen a címvédő (Fotó: AFP)
Fölényes győzelemmel kezdte a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság a spanyol válogatott, csoportriválisunk hét góllal múlta felül Horvátországot. A D-csoport nyitó mérkőzésén a címvédő Norvégia nagy meglepetésre 33–32-re kikapott Németországtól.



A norvégok rendkívül sok labdaeladással hátráltatták magukat a mérkőzésen, amelyen Julia Behnke két gyors gólja után Heidi Lökéék fordítása következében ők kezdtek jobban (5–3), többször is vezettek két góllal, s bár Maren Weigelék fordítottak (7–8), Emilie Arntzen egymás után szerzett négy góljával újra a címvédőnél volt az előny (11–8).

A németek a 25. percre egyenlítettek (11–11), és a szünetben is csak egy gól volt a hátrányunk (16–15), de ellenfelük rendre meg tudott lépni, egészen a 40. percig. Ekkor Xenia Smitsék háromgólos szériával 25–23-ra fordítottak, és innentől kezdve ők diktálták a tempót. Az 57. percben még egyszer újítottak az északiak (31–30), de a németek újfent tudtak reagálni, és nagy meglepetésre győzelmet arattak (32–33).

Érdekesség, hogy a norvég együttes legutóbb a 2014-es, magyar-horvát közös rendezésű kontinensbajnokság középdöntőjében kapott ki – épp a magyar csapattól, 29–25-re –, azóta sorozatban tíz meccset nyert meg. Eddig.

A norvégoknál a győri kontingensből Kari Brattset egy, Veronica Kristiansen két, Stine Oftedal hét gólt szerzett.

A románok az összesen 17 gólig jutó Eliza Buceschi, Cristina Neagu duó vezérletével 31–28-re legyőzték a cseheket. A siófoki Melinda Geiger egy gólig jutott, a kisvárdai Ana Maria Dragut kétszer volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG

CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
D-CSOPORT (BREST)

Norvégia–Németország 32–33
(16–15)
Románia–Csehország 31–28 (17–11)

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Románia 1 1 31–28
2. Németország 1 1 33–32
3. Norvégia 1 1 32–33
4. Csehország 1 1 28–31

SPANYOLORSZÁG–HORVÁTORSZÁG

Szomszédaink a 4. percig tudták tartani Nerea Penáék ritmusát, a ferencvárosi átlövő a nyolcadik percig háromszor talált be, a spanyolok pedig 5–1-re elléptek. Az első negyedóra végéhez érve ismét megakadt Ivana Dezicék szekere, a 2014-es tornán ezüstérmes spanyolok pedig 5–0-s szériával a 22. percre gyakorlatilag lerendezték a meccset (12–3).

Először a 26. percben volt meg a közte tíz (14–4), a 41.-ben már 20–8-at mutatott az eredményjelző, de még a 46.-ban is 22–10 volt az állás. A horvátok 7–1-es sorozattal kozmetikáztak, és végül 25–18-ra kaptak ki.

A délszlávoknál Katarina Jezic (Siófok) egy gólt szerzett, a spanyoloknál Pena (FTC) hét, Mireya González (Siófok) pedig öt találatig jutott.

C-CSOPORT (MONTBÉLIARD)
MAGYARORSZÁG–Hollandia 25–28

Spanyolország–Horvátország 25–18 (15–5)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Spanyolország 1 1 25–18
2. Hollandia 1 1 28–25
3. MAGYARORSZÁG 1 1 25–28
4. Horvátország 1 1 18–25
Legfrissebb hírek

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
7 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
13 órája

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
22 órája

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
Tegnap, 4:59

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
Tegnap, 4:00

Videó: Muslera újabb hibája után győztek a spanyolok

Foci vb 2026
Tegnap, 2:57

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
Tegnap, 0:57

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:31
Ezek is érdekelhetik