Női kézi: a nemzetközi kupát célozza meg az Alba Fehérvár

MTI MTIMTI MTI
2019.07.10. 17:21
Az elmúlt szezonban a 7. helyen végző, így a nemzetközi kupaszereplésről lemaradó Alba Fehérvár KC a következő évad végén szeretné kiharcolni a kupaindulást – jelentette ki a klub elnöke az egyesület szerdai szezonnyitó sajtótájékoztatóján.

Balássi Imre elmondta: a holtidényben úgy próbálták megerősíteni a keretet, hogy a célkitűzésnek meg tudjanak felelni. Megjegyezte, hogy nem lesz könnyű dolguk, mivel a világ legerősebb bajnokságában kellene jó eredményt elérni, ami óriási erőfeszítéseket kíván.Balássi Imre elmondta: a holtidényben úgy próbálták megerősíteni a keretet, hogy a célkitűzésnek meg tudjanak felelni. Megjegyezte, hogy nem lesz könnyű dolguk, mivel a világ legerősebb bajnokságában kellene jó eredményt elérni, ami óriási erőfeszítéseket kíván.

Mészáros Attila alpolgármester közölte, hogy az önkormányzat továbbra is támogatja a klubot, az anyagi háttér biztosított lesz. Jelezte, hogy hamarosan elkezdődik az új sportcsarnok építése, amely már nemzetközi mérkőzések rendezésére is alkalmas lesz, ellentétben a jelenleg használt Köfém-csarnokkal.

Deli Rita vezetőedző szerint a rutinos játékosok, Claudine Mendy, Temes Bernadett, Pelczéder Orsolya maradásával, valamint az igen gólerős, békéscsabai Walfisch Mercédesz és a francia kapus, Armelle Attingré átigazolásával sokat erősödtek. Ugyanakkor problémákat okoz, hogy a nyári szünetben a frissen igazolt Afentaler Sára átlövő és Varga Emőke beálló súlyos sérülést szenvedett, emiatt mindkettejükre több mint féléves kihagyás vár.

A tréner a felkészülésről elmondta: az első heti, hazai edzések után jövő héten, Siófokon edzőtáboroznak, majd sorrendben a Dunaújvárossal, az MTK-val és újra a Dunaújvárossal mérkőznek meg. Augusztus elején tornát rendeznek, amelyen az Érd, a Mosonmagyaróvár és Japán válogatottja lesz az ellenfelük, végezetül az augusztus 31-i bajnoki rajt előtt Ljubljanában BL-szintű csapatok ellen játszanak felkészülési meccseket.

Kynsburg Zoltán menedzser megemlítette, hogy Attingré, Walfisch és Afentaler mellett a klub játékosa lett a francia jobbszélső Sabrina Zazai, a szintén ezen a poszton játszó Töpfner Alexandra, valamint a juniorválogatott átlövő, Gerháth Kincső és az NB I ifjúsági bajnokságában több mint 160 gólt szerző irányító, Márczy Tekla is. Emellett felkerült a felnőttek keretébe a Fehérvár ifjúsági csapatától Besszer Borbála átlövő és Gajdóczi Barbara kapus.

Legfrissebb hírek

Bojan Szubotics: Az Albában mindig éremért kell csatázni

Kosárlabda
2026.06.22. 07:37

Férfi kosárlabda NB I: éhes csapatot építene Zlatko Jovanovic Fehérváron

Kosárlabda
2026.06.04. 08:14

Hat játékosától is elköszönt az Alba Fehérvár kosárcsapata

Kosárlabda
2026.05.26. 23:07

Férfi kosárlabda NB I: kinevezték az Alba Fehérvár új vezetőedzőjét

Kosárlabda
2026.05.20. 21:44

Férfi kosár: lemondta a válogatottságot Vojvoda Dávid

Kosárlabda
2026.05.18. 14:10

A Honvéd lett az ötödik a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.05.15. 19:36

Fehérvári előny az ötödik helyért zajló párharcban

Kosárlabda
2026.05.11. 20:32

Az Olaj nagy csatában, a Falco magabiztosabban nyert idegenben a férfi kosár NB I elődöntőjében

Kosárlabda
2026.05.05. 19:58
Ezek is érdekelhetik