Női kézilabda: Hlavaty Tamás nem lesz a Mosonmagyaróvár vezetőedzője

2025.02.10. 10:49
Hlavaty Tamás még a Vipers mestereként (Fotó: Getty Images)
A korábban a norvég Vipers Kristiansandot irányító Hlavaty Tamás a Sport TV Harmadik Félidő című műsorában jelentette be, hogy minden híreszteléssel ellentétben nem ő lesz a női kézilabda NB I-ben szereplő Mosonmagyaróvár új vezetőedzője. A műsorban viszont azt is elmondta: egy másik ajánlatot elfogadott, az idény végéig a cseh női kézilabda-válogatott társ-szövetségi kapitányaként fog tevékenykedni.

Mint ismert, a nagy múltú Vipers Kristanstand nemrégiben csődöt jelentett, így a magyar szakember is állás nélkül maradt, és jelenleg nincs csapata. A Sport TV Harmadik Félidő című műsorában Hlavaty Tamás egyebek mellett arról beszélt, hogy szeretne továbbra is a Bajnokok Ligájában dolgozni, s bár keresték Mosonmagyaróvárról, nem ő lesz a csapat vezetőedzője: „Nem a pénz a legfontosabb, hanem az, hogy fejlődjek. Szeretnék még külföldön maradni, amíg lehet. Beszélgettünk, de nem jutottunk megegyezésre. Nem leszek ott edző” – vetette el a mosonmagyaróvári lehetőséget a műsorban a szakember.

Hlavaty azt is elmondta, az idény végéig szeretné magát kipihenni, de nem lesz teljesen munka nélkül: „Az idény végéig lesz munkám, de nem klubszinten. A cseh válogatottról van szó. Vezetőedző leszek” – mondta, hozzátéve, hogy várja a lehetőségeket. 

„Úgy gondolom, ennyi idősen nagyon fontos a napi munka. Egy kollégám itt, Prágában dolgozik, mint vezetőedző, vele párban leszünk a válogatott edzői” – jelezte.

 

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
2026.06.21. 15:55

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17
Ezek is érdekelhetik