Gyász: elhunyt Fülöp György, háromszoros magyar bajnok kézilabdázó

Fülöp György (1946–2025) (Fotó: mksz.hu)
Hosszan tartó, súlyos betegség után, március 1-jén, Budapesten 78 esztendős korában elhunyt Fülöp György háromszoros magyar bajnok kézilabdázó, aki játékvezetőként, versenybíróként és ellenőrként is dolgozott – közölte honlapján a Magyar Kézilabda-szövetség, amely saját halottjának tekinti a szakembert.
Az Elektromossal 1969-ben, 1970-ben és 1971-ben is magyar bajnoki címet szerző Fülöp György játékoskarrierje befejezése után is szeretett sportága mellett maradt, hiszen edzőként, terem- illetve strandkézilabda-játékvezetőként, játékvezető-ellenőrként, versenybíróként is tevékenykedett. Tagja volt a Magyar Kézilabda-szövetség Etikai- és Fegyelmi Bizottságának, illetve az MKSZ Támogatói Alapítványa kuratóriumának. 2018-ban megkapta a Magyar Kézilabda-szövetség Elismerő oklevelét – emlékeztetett a szövetség honlapja.
Tudatták azt is, hogy Fülöp Györgyöt a Magyar Kézilabda-szövetség saját halottjának tekinti, temetése 2025. április 8-án, kedden 15 órakor lesz az Óbudai temető szóróparcellájában.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára
Labdarúgó NB I
2026.06.26. 22:14

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban
Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48
Ezek is érdekelhetik





