Férfi kézi: távozik a spanyol csapatától Jánosi Tamás

2025.06.02. 21:15
null
Jánosi Tamás (a képen balra) két év után távozik (Fotó: clubbalonmanopuentegenil.es)
Két év után távozik a spanyol férfi kézilabda-bajnokságban bennmaradt Puente Genil együttesétől Jánosi Tamás – számolt be a Balatonfüred együttesének honlapja.

A weboldal kiemelte: a Balatonfüredi KSE kölcsönjátékosa nyolc gólt szerzett együttesének a bennmaradás szempontjából sorsdöntő mérkőzésén, amelyet a Puente Genil 33–25-re nyert meg a Bidasoa Irun ellen, biztosítva első osztályú tagságát, ugyanis csak a negyedik helyezett legyőzésével kerülhette el a kiesést. A balátlövő Jánosi a mérkőzés legeredményesebbjeként zárt, ahogy a klubjában is ő volt – holtversenyben – a leggólerősebb játékos 108 találattal.

„Nagyon boldog vagyok a győzelem miatt, óriási élmény volt ilyen fantasztikus közönség előtt pályára lépni. Méltó lezárása ez az itt töltött két évemnek. Bízom benne, hogy a csapat nélkülem is hasonló sikereket ér el a jövőben” – búcsúzott együttesétől a bennmaradásból oroszlánrészt vállalt magyar kézilabdázó.

Az MTI-nek Jánosi elmondta, hogy visszatér Balatonfüredre, ahová még két évig szerződés köti.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
23 órája

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hiába a pletyka a távozásáról, Veszprémben Xavi Pascuallal tervezik a jövőt

Kézilabda
2026.06.19. 10:16

Férfi kézilabda: az FTC visszalépett a nemzetközi kupától – a PLER indul

Kézilabda
2026.06.18. 10:29

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01
Ezek is érdekelhetik