Új ügyvezető a BL-címvédő Győri Audi ETO élén

2025.06.26. 14:29
null
Fata Edina és Vanyus Attila ketten töltik be a pozíciót (Fotó: Győri Audi ETO KC)
Fata Edina és Vanyus Attila lesz július 1-től a női kézilabda Bajnokok Ligájában címvédő Győri Audi ETO KC-t üzemeltető Győri ETO Kft. ügyvezetője.

A magyar bajnok klub honlapjának csütörtöki beszámolója szerint az eddigi ügyvezető, Endrődi Péter lejáró szerződését saját kérésére nem hosszabbítják meg és a folytatásban klubigazgatóként tevékenykedik.

„Házon belül, belső átszervezéssel sikerült megtalálni a legmegfelelőbb szakembert az ügyvezetői posztra. Fata Edinát még játékoskoromból ismerem, és az elmúlt időszakban elnökként maximálisan meggyőzött vezetői és egyéb szakmai kompetenciáit illetően. Régóta része a klub életének, jól ismeri a működését, biztos vagyok benne, hogy ügyvezetőként is ugyanazokat az értékeket képviseli majd, amelyek mindig is meghatározták az ETO-t” – mondta Görbicz Anita, a Győri ETO KC elnöke.

Fata elmondta, hogy már több mint tíz éve tevékenykedik a klubnál, eddig is aktívan részt vett a stratégiai döntések meghozatalában és jól ismeri a működési folyamatokat.

Vanyus Attila 1989 és 2011 között, huszonkét éven át vezette a győri női kézilabdacsapatot. Munkája során lefektette és megalapozta a jelenkor sikereinek alapjait és elévülhetetlen érdemeket szerzett a sportág helyi utánpótlásbázisának kialakításában, illetve 2011 óta örökös tiszteletbeli elnökként segíti a klub munkáját. A beszámoló kitért rá, hogy Endrődi 2022 óta vele közösen vezette a felnőtt csapatot irányító menedzsmentet.

 

Legfrissebb hírek

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21
Ezek is érdekelhetik