A Szeged korábbi játékosával erősített a Tatabánya – hivatalos

D. Á.D. Á.
2025.07.07. 16:31
null
Dmitrij Zsitnyikov Tatabánya-mezben (Fotó: Facebook/Tatabánya Kézilabda Club)
Dmitrij Zsitnyikov a férfi kézilabda NB I-ben szereplő Mol Tatabánya KC-ban folytatja pályafutását – erről a klub számolt be a hivatalos Facebook-oldalán.

Dmitrij Zsitnyikov 2015-ben az orosz Csehovszkije Medvegyitől szerződött a Wisla Plockhoz, majd két idény után továbbállt Magyarországra, hogy a Mol-Pick Szegednél folytassa a pályafutását. Az orosz válogatott irányító-átlövő 2021-ben hagyta el a Tisza-parti együttest – korábbi csapata, a Wisla kedvéért –, 2018-ban magyar bajnokságot, 2019-ben pedig Magyar Kupát nyert.

Újabb négy év elteltével Zsitnyikov visszatér Magyarországra, hogy a Tatabányát erősítse.

„Volt már szerencsém Tatabányán játszani annak idején a Szeged játékosaként. Amikor előszrör jártam az új arénában azt éreztem, hogy lehengerlő a hangulat. Éppen ezért most azt tudom mondani, boldog vagyok,  hogy a csapat tagja lehetetek” – nyilatkozta a klub hivatalos Facebook-oldalán az orosz játékos.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
2026.06.26. 12:15

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

Férfi kézi: Tatabányán folytatja a Ferencváros fiatal beállója

Kézilabda
2026.06.23. 12:56

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hiába a pletyka a távozásáról, Veszprémben Xavi Pascuallal tervezik a jövőt

Kézilabda
2026.06.19. 10:16
Ezek is érdekelhetik