Emelt fővel búcsúzott a HC DAC az Európa-kupától

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
2025.10.06. 08:26
null
Hat góllal nyert, de kiesett a DAC (Fotó: HC DAC)
Kevésnek bizonyult a visszavágón hatgólos győzelem az Elche ellen (30-24). Az Európa-kupa második fordulójának első összecsapását tíz góllal nyerte meg a spanyol gárda, így a sárga-kékek búcsúztak az európai kupaporondtól.

A két kulcsjátékosa, Emma Boada Coronado és Eliska Desortová nélkül pályára lépő dunaszerdahelyi kézisek 350 néző előtt egészen a 6. percig vezettek, azonban akkor átvették vezetést a spanyolok és a szünetben már ők voltak négygólos előnyben. Összesítésben így már 14 góllal állt jobban a 2023–2024-es Európa-kupa győztese.

A szünet után a hazai drukkerek űzték-hajtották a kedvenceiket, akik lefaragták a hátrányukat, és az 52. percben hat góllal vezettek. Felcsillant a remény, de nem történt meg a csoda. Végül ,,csak” 30–24-re győzött a HC DAC, és búcsúzott az Európa-kupától.

Először is gratulálok a csapatnak, mert nagy tartást és küzdeni akarást mutattunk. Az első félidőben még négygólos hátrányban voltunk, de a szünetben rendeztük a sorokat, és a második játékrészben teljesen más mentalitással, sokkal koncentráltabban és nagyobb hittel léptünk pályára. A védekezésünk határozottabb lett, és támadásban is sikerült ritmust váltani. Ennek köszönhetően hat góllal megnyertük a mérkőzést. Bár a továbbjutás nem sikerült, a második félidőben mutatott játék biztató az idény következő szakaszára. Külön szeretném megköszönni a szurkolóinknak a fantasztikus biztatást. Végig éreztük a támogatásukat, ami hatalmas erőt adott a lányoknak. Ez a győzelem az övék is!” - értékelt a klub honlapján Debre Viktor vezetőedző.

A hazai csapatban Élő Beatrix hét, Bánfai Kira három, Molnár Alexandra pedig egy gólt szerzett.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA, 2. FORDULÓ
HC DAC Dunaszerdahely–ATTICGO BM Elche 30–24 (12–16)
Továbbjutott: az Elche 55–51-es összesítéssel

 

 

Legfrissebb hírek

DAC: több mint egy év után bejelentett sportigazgató és norvég balhátvéd érkezett – hivatalos

Minden más foci
2026.06.22. 16:23

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

A Como érvényesítette az opciót, Bősze Levente az olasz klubban marad

Légiósok
2026.06.16. 13:10

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

A Portótól gyorsan menesztették, most az Elche vezetőedzője lett

Spanyol labdarúgás
2026.06.13. 15:28

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
2026.06.09. 19:14

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31
Ezek is érdekelhetik