Pálinger Katalin Sydney-ről: Nehéz így huszonöt év után erről beszélni

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
2025.10.10. 10:57
null
Pálinger Katalin pozitív érzésekkel gondol Sydneyre (Fotó: Szabó Miklós)
Pálinger Katalin pozitív érzésekkel gondol vissza a sydney-i olimpiára, ahol a magyar női kézilabda-válogatott ezüstérmes lett. A drámai, dánok elleni döntőt sosem nézte vissza.

„Nagyon sokat játszották vissza, tehát, volt rá lehetőségem, de nem voltam ez a visszanézős típus. A nagy győzelmeket sem néztem vissza” – válaszolta Pálinger Katalin arra a kérdésre, vissszanézte-e az elmúlt huszonöt évben a sydney-i olimpia női kézilabdatornájának döntőjét, amelyen a magyar női kézilabda-válogatott negyed órával a vége előtt még 23–17-re vezetett, aztán 31–27-es vereséget szenvedett. 

Videónkban azt is elmondja, pozitív érzésekkel gondol vissza Sydney-re, hiszen 21 évesen ez volt az első olimpiája. Továbbá, szóba kerül az osztrákok elleni negyeddöntő és a norvégok elleni elődöntő is – párhuzamba állítva egy-egy mostani sikerrel. 

Kézilabda
2025.10.07. 14:42

Pádár Ildikó: Nem azért alakult így a sydney-i döntő vége, mert magyarok vagyunk

Lékai Máté a Kézikedden: „Ha a szívemre hallgatok, örök élet plusz egy évre válogatott maradok.”

 

Legfrissebb hírek

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
2026.06.09. 19:14

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Nagyon jó hírt posztolt a súlyos betegséggel küzdő Zsiga Gyula

Kézilabda
2026.06.04. 21:23

Városi kitüntetést kapott a Veszprémből távozó Gasper Marguc

Kézilabda
2026.06.04. 10:42

Fazekas Máté: Nem szabad csalódottnak lennünk, meg kell nyerni a szegedi meccset!

Kézilabda
2026.06.01. 10:19
Ezek is érdekelhetik