Kézilabda: Nagy Benedek visszatér a spanyol élvonalba

2026.02.04. 17:04
null
Fotó: atleticovalladolid.es
Nagy Benedek a szezon végén távozik a jelenleg német másodosztályú Balingen-Weilstetten férfi kézilabdacsapatától, és újra a spanyol élvonalbeli Recoletas Atlético Valladolid játékosa lesz.

A spanyol klub honlapjának szerdai beszámolója szerint a 24 éves kapus szerződése két idényre szól.

Nagy korábban a Veszprém, a Gyöngyös és a Tatabánya játékosa volt, majd 2024 tavaszán nyolc mérkőzésen erősítette a Valladolidot, amely ekkor érte el eddigi legjobb eredményét a spanyol bajnokságban, ugyanis hetedik lett. Azon a nyolc találkozón a magyar játékos átlagosan 12 védéssel zárt, ami harminc százalék feletti hatékonyságot jelentett.

„Visszatekintve azt mondhatom, hogy életem és eddigi karrierem egyik legjobb élménye volt az a néhány hónap. Imádtam ott játszani, így amikor lehetőségem nyílt visszatérni, nem volt nehéz meghozni a döntést” – mondta.

David Pisonero vezetőedző úgy fogalmazott: Nagy Benedek biztos befektetés nekik, hiszen már ismerik, látták a teljesítményét, és élvezték a játékát.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
22 órája

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hiába a pletyka a távozásáról, Veszprémben Xavi Pascuallal tervezik a jövőt

Kézilabda
2026.06.19. 10:16

Férfi kézilabda: az FTC visszalépett a nemzetközi kupától – a PLER indul

Kézilabda
2026.06.18. 10:29

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01
Ezek is érdekelhetik