Kézilabda: újra megrendezik itthon a nők és a férfiak Szuperkupa-mérkőzését

2026.02.03. 12:23
null
Fotó: Török Attila
A Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) keddi sajtóbeszélgetésén bejelentették, hogy a 2026–2027-es idénytől ismét bekerül a versenynaptárba a Szuperkupa-mérkőzés, amelyen a nőknél és a férfiaknál is a bajnok és a kupagyőztes csapat mérkőzik meg egymással.

Novák András, az MKSZ operatív igazgatója a Kézikedd nevű sajtóeseményen bejelentette, hogy 2015 után ismét megrendezik a sportágban a Szuperkupa-mérkőzést, ahol – mindkét nem esetében – a bajnok és a kupagyőztes csapat mérkőzik meg egymással. Amennyiben mindkét hazai sorozatot ugyanaz az együttes nyeri, a bajnoki ezüstérmes lesz az ellenfele a szuperkupáért. 

Az operatív igazgató bejelentette azt is, hogy a Szuperkupa-mérkőzések helyszíne a székesfehérvári MET Aréna lesz, és ha minden jól megy, minden évben augusztus utolsó vasárnapján (idén 30-án) rendezik majd meg az összecsapást, amely egyben a balatoni szezon lezárását és a kézilabdaidény kezdetét is jelenti majd. A Szuperkupa-mérkőzés alkalmával egész napos sportrendezvénnyel is várják majd a családokat és az eseményre kilátogató szurkolókat. Hozzátette, hogy Székesfehérvár a 2027-es hazai rendezésű női kézilabda-világbajnokságnak is potenciális helyszíne. 

A honi kézilabdában legutóbb 2014-ben és 2015-ben rendeztek szuperkupát: a férfiaknál mindkét alkalommal a Veszprém győzött a Pick Szeged ellen, míg a nőknél a Győri Audi ETO diadalmaskodott mindkétszer a Ferencvárost legyőzve. 

Az idényben az alapszakasz utolsó játéknapja a férfi NB I-ben május 23-án, a nőknél 31-én lesz. A férfiaknál ezt követően bajnoki döntőt rendeznek, a nőknél viszont továbbra sem.

 

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
2026.06.26. 12:15

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
2026.06.21. 15:55
Ezek is érdekelhetik