Papp Edward lett a Pick Szeged igazgatóságának új elnöke

2026.03.10. 17:41
null
Papp Edward (Fotó: pickhandball.hu)
Papp Edward lett az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdaklub igazgatóságának elnöke, elődje, Szűcs Ernő Péter új szakmai megbízásaira tekintettel távozott.

Papp Edward lett az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdaklub igazgatóságának elnöke, aki az új szakmai megbízatásai miatt távozó Szűcs Ernő Péter helyét veszi át – közölte kedden a klub, kiemelve, hogy az új elnök 2025 júliusa óta tagja az igazgatóságnak.

„Nagyon nagy megtiszteltetés és kihívás számomra ez a kinevezés” – fogalmazott az új elnök, aki hozzátette: Szegeden közel 65 éve a város identitásának része a kézilabda, ezért pontosan tudja, milyen felelősséggel jár ez a feladat.

„A következő időszakban fontos teendőmnek érzem a saját akadémiai programunk reformját, hogy minél több tehetséges magyar fiatal csatlakozhasson a felnőtt kerethez és ezáltal a magyar kézilabdasport vérkeringésébe. Azt látom, hogy Európában most azok a klubok és nemzeti válogatottak válnak kiemelkedően sikeressé, amelyek már akadémiai szinten alkalmazzák a sokmozgásos, intenzív tempójú, modern kézilabdát. Célom, hogy a jelentősen megfiatalítandó felnőtt csapatunk ezt a szakmai irányt képviselje, felmenő rendszerben beépítve sok tehetséges fiatal játékost” – mondta az 52 éves Papp Edward.

Elődje, Szűcs Ernő Péter az elmúlt 15 évben vállalt meghatározó szerepet a klub működésének stabilizálásában és hosszú távú fejlődésének megalapozásában. Az OTP Bank-Pick Szeged történetének legnagyobb sportsikerei és szakmai megerősödése az ő ténykedésének idejére esett, ebben az időszakban vált Európa egyik vezető kézilabdaklubjává.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
13 órája

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

A Tatabánya és a Szeged is szabadkártyát kért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájába

Kézilabda
2026.06.17. 17:18

Érzelmes búcsú: Ligetvári Patrik mezcserével köszönt el Bodó Richárdtól – videó

Kézilabda
2026.06.03. 09:45

Sokba került a Szegednek a több mint nyolcperces gólcsend, megszerezte 30. bajnoki címét a Veszprém!

Kézilabda
2026.06.02. 20:52

A Veszprém majdnem kétórás csatában nyerte meg a döntő első meccsét a Szeged ellen

Kézilabda
2026.05.29. 20:59

Az OTP Bank-Pick Szeged szerződést hosszabbított norvég jobbátlövőjével

Kézilabda
2026.05.25. 17:48

Kiesett a Komló, benn maradt a Szigetszentmiklós a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2026.05.20. 20:19
Ezek is érdekelhetik