Ujhelyi Petra Phoenixben

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2003.04.25. 21:36
Címkék
Pénteken a WNBA elöljárói és a játékosszervezet képviselői aláírták az új kollektív szerződést, így már nincs akadálya annak, hogy a terveknek megfelelően május 22-én megkezdődjön a női profiliga idénye.
Az idő sürget, így a múlt hétre tervezett játékoskiválasztót magyar idő szerint pénteken este, nem sokkal lapzártánk előtt, telekonferencia keretében meg is tartották. Elkelt Ujhelyi Petra játékjoga is: a South Carolina egyetemi csapatából "kinőtt”, a 23. életévében járó magyar center a Phoenix Mercury játékoskeretébe került.Az első körben tizenkét csapat választott, ám ekkor még nem csaptak le a válogatók a WNBA-nak értékelő edzőhíresség, Ann Meyers által ellenállhatatlan lepattanószedőnek és nagyszerű védőjátékosnak, ám pontszerzésben még "fejlődőképesnek” tartott magyarra. Petra pillanata a második körben jött el: a negyediknek választó Phoenix őt vitte el. Ujhelyi összességében a 16. helyen kelt el, a csatárok-centerek közül tizedikként. Az első választott szintén egy csatár, LaToya Thomas lett – ő a Clevelandbe került.
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
11 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
11 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
18 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
18 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
21 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
25 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
37 perce

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
40 perce
Ezek is érdekelhetik