Csaknem száz gárda indult

J. P.J. P.
2003.07.06. 20:15
Címkék
A hét elején még kicsit izgultak a békéscsabai szervezők, ugyanis a korábbi évekhez képest kevés, alig harminc nevezés futott be a helyi kosárlabdaklub által hatodik alkalommal rendezett streetball-challenge utcai kosárlabda-fesztiválra.
Remek palánkcsatákat láthattak a nézôk a békéscsabai Csaba Center elôtt
Remek palánkcsatákat láthattak a nézôk a békéscsabai Csaba Center elôtt
Remek palánkcsatákat láthattak a nézôk a békéscsabai Csaba Center elôtt
Remek palánkcsatákat láthattak a nézôk a békéscsabai Csaba Center elôtt
Remek palánkcsatákat láthattak a nézôk a békéscsabai Csaba Center elôtt
Remek palánkcsatákat láthattak a nézôk a békéscsabai Csaba Center elôtt
Annál is inkább, mert az eddigi csabai eseményeken a résztvevő csapatok száma minden évben megközelítette, vagy meghaladta a százat, és a hagyományos dobóversenyeken, a 2ball game-en, a zsákoló, a büntetődobó, a hárompontos, az úgynevezett "3 shoots” ügyességi számokban is csaknem százharmincan vetélkedtek. Aztán napok alatt hatvanra duzzadt a jelentkezők száma, s mire vasárnap a Csaba Center előtt, a sétálóutcán kialakított pályákon megkezdődött a pontvadászat, már 97 együttes várta a sorsolást.
Vida András főszervező szerint az utcán kialakított 15 pálya végül elegendőnek is bizonyult. A játék mellett jó néhány kiegészítő program is várta a kilátogatókat: a Békéscsabai Lakótelepi SE kick-box-csoportja mellett fellépett az Európa-bajnokságról hazatérő csabai Fit Dance Center SE csoportja, valamint a Hungarotel TC Békéscsaba néhány tornásza.
A viadalon egyébként nyolc korosztályban csatároztak egymással a gárdák. A határokon túlról is érkeztek csapatok, így három romániai (két nagyszalontai és egy nagyváradi együttes) két szerb-montenegrói, pontosabban szabadkai gárda. Az pedig már évek óta megszokott, hogy mai és korábbi első osztályú szegedi, hódmezővásárhelyi, debreceni és fővárosi játékosok is kikapcsolódásként baráti társaságokban beneveznek a békéscsabai eseményre. Mondhatni, az Alföld minden megyéjéből érkeztek együttesek, s a Dunántúlról, Székesfehérvárról, Sárkeresztesről voltak nevezők. Bár Szarvason csak NB I B-s női csapat van, de egyik ismert alakja, a sokszoros utánpótlás- és kadettválogatott Vida Anna is szórta a pontokat a palánk alatt. A férfiak döntőjében a hódmezővásárhelyi Leopold névre hallgató együttes 16–11-re győzött a szabadkai Cannibals gárdája ellen.
Legfrissebb hírek

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
2 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
18 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
28 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
39 perce

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
52 perce

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik