Ezúttal a vesztesek sem nagyon szomorkodtak

B. A.B. A.
2004.11.10. 22:46
Címkék
Bár vereséggel mutatkozott be a Debreceni Vadkakasok csapata az ULEB-kupa A-csoportjában, a PAOK elleni mérkőzés (69-77) után nem tűntek letörtnek Ráthonyi Tamás tanítványai.
Azt előre tudták, hogy kevés az esélyük a görög sztáregyüttes ellen, ám végig tisztességgel küzdöttek, és a mérkőzés utolsó periódusában már eredményesen is játszottak.
"Elindultunk egy úton, amelyen mindenképpen végig akarunk menni - mondta a találkozó után B. Tóth Csaba, a debreceni klub ügyvezetője. - Nagy eseménynek tartom, hogy első magyar csapatként csatlakozhattunk az ULEB-kupa mezőnyéhez, azt pedig már a sorsolás előtt tudtuk, hogy nincs könnyű meccs. Nem szomorkodtunk, amiért talán a legerősebb csoportba kerültünk, hiszen most a PAOK-ot láthatta közönségünk és a Sport1 jóvoltából az egész ország, jövő kedden pedig a német Alba Berlin játszik a Főnix-csarnokban."
Éppen a soros kupameccs miatt változott meg egy kicsit a Vadkakasok bajnoki programja. Kiderült ugyanis, hogy a Főnix-csarnokban már szombatra össze tudják rakni a kosarasok által használt parkettát a pénteki koncert után, így vasárnap helyett a hét utolsó előtti napján hat órakor fogadják Szendreiék a Körmendet.
Érthető elégedettséggel vacsoráztak a meccs utáni banketten a PAOK játékosai, s a csata első perceiben még roppant feszült edzőjük, Braniszlav Prelevics is mosolyogva beszélt sikerülről. "Bevallom, kicsit tartottunk az összecsapástól, hiszen egyik legjobb játékosunk, Damir Mulaomerovic fülgyulladása miatt, orvosi tanácsra nem ülhetett repülőre, ezért nem tarthatott velünk - kezdte a szakember. - Az elején sokat hibáztunk, de aztán Gagaludisz vezérletével elkapták a fonalat a fiúk, és végig biztosan vezetve nyertek. Örülök a győzelemnek, hiszen a csoportban minden siker értékes. Feltétlenül írja meg, hogy nem becsültük le a Debrecent, mindössze az történt, kevés információnk volt ellenfelünkről, s játék közben kellett megismernünk a magyar csapat kosarasait."

ULEB-KUPA, ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
A-csoport: Spirou Charleroi (belga)-Gravelines (francia) 96-79, Alba Berlin (német)-Buducsnoszt (szerb-montenegrói) 86-70. G-csoport: Benfica (portugál)-Telekom Bonn (német, Simon Balázs, 4 pont) 71-74
Legfrissebb hírek

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
28 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
31 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
55 perce

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

Horváth Csaba: Csak úgy megy, ha ugyanannyira vagyunk motiváltak

Utánpótlássport
1 órája

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
1 órája

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik