A Falcót pénzbírságra és egymeccses pályabezárásra büntették

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2009.05.18. 15:11
A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) hétfőn 1.4 millió forintos bírsággal és egy zárt kapus hazai mérkőzéssel sújtotta a címvédő Falco KC-Szova Szombathelyt, amelynek szurkolói szombaton bántalmazták a játékvezetőt a férfi NB I elődöntőjének második találkozóján.
A Falco szurkolói  nem láthatják csapatuk következő hazai meccsét
Fotó: Mirkó István (NS-archív)
A Falco szurkolói nem láthatják csapatuk következő hazai meccsét
A Falco szurkolói  nem láthatják csapatuk következő hazai meccsét
Fotó: Mirkó István (NS-archív)
A Falco szurkolói nem láthatják csapatuk következő hazai meccsét

Az Atomerőmű elleni meccs 87–79-es vendégvezetésnél, 31.9 mp-cel a vége előtt szakadt félbe, amikor egy vitatott eset után a pályára berohanó hazai hívek többször is megütötték Király Lászlót, a mérkőzés egyik játékvezetőjét.

A FALCÓT MÉG NEM ÉRTESÍTETTÉK

„Nagyon szívesen reagálok a határozatra, amint kézhez kapom – mondta az MTI-nek Gráczer György, a Falco ügyvezetője. – Az MKOSZ-től egyelőre még nem jött meg a hivatalos értesítés, így nem is tudom, hogy mi van benne.”
Sterbenz Tamás, az MKOSZ főtitkára a szombati összecsapást követően azt nyilatkozta, hogy a lehető legsúlyosabb büntetésre számíthat a Falco.

Nos, a legszigorúbb szankció a hétfői döntés értelmében 1.4 millió forintos pénzbírságot és egy zárt kapus meccset jelent.

Az MKOSZ versenyirodája a büntetést két további zárt kapus mérkőzéssel is megtoldotta, ennek végrehajtását azonban november 30-ig felfüggesztette.

„Ez utóbbi határozat akkor lép érvénybe, ha az adott határidőig újabb erőszakos cselekmény történik a szombathelyi csarnokban” – tájékoztatta az MTI-t Rózsás Gábor versenyigazgató, hozzátéve: a dulakodó játékosok ügyében várhatóan kedden dönt a fegyelmi bizottság.

Az elsőfokú ítélet ellen 24 órán belül fellebbezhetnek a vasiak. Ha ezt megteszik, másodfokon a szövetség versenybizottsága tárgyalja az ügyet.

A 87–79-es győzelemmel az Atomerőmű SE 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban, melynek harmadik felvonását kedden játsszák Pakson. Ha a büntetés hatályba lép, az elődöntőben pedig negyedik mérkőzésre kerül sor, akkor a Falco pénteken kényszerül nézők nélkül meccset rendezni otthon.

BALHÉ A FALCO–ASE MECCSEN

Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda: horvát vezetőedző az Atomerőműnél

Kosárlabda
2026.06.24. 15:48

Férfi kosár NB I: Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Kosárlabda
2026.06.12. 21:10

Váradi Benedek: Még éhesebbek voltunk a sikerre!

Kosárlabda
2026.05.30. 09:43

Milos Konakov: Történelmi idényt tudunk magunk mögött

Kosárlabda
2026.05.29. 12:09

„Büszke vagyok, de kissé szomorú is” – Vedran Bosnic a Falco elleni vereség után

Kosárlabda
2026.05.27. 21:01

Van ok a szerénységre – Malonyai Péter jegyzete

Kosárlabda
2026.05.25. 23:09

Harmadszor is legyőzte hazai pályán az Atomerőműt, bronzérmes a Kaposvár a férfi kosár NB I-ben

Kosárlabda
2026.05.25. 20:08

Férfi kosárlabda NB I: egyenlített az Atomerőmű a bronzcsatában, Ferencz Csaba elbúcsúzott, kiesett a ZTE

Kosárlabda
2026.05.23. 20:54
Ezek is érdekelhetik