Férfi kosár: további egy évig marad a litván szövetség elnöke

MTI MTIMTI MTI
2020.06.10. 09:14
A koronavírus-járvány miatt egy évvel meghosszabbították a mandátumát Arvydas Sabonisnak, a Litván Kosárlabda-szövetség elnökének.

A szervezet végrehajtó bizottsága kedden döntött erről. A legendás exjátékos második négyéves megbízatása eredetileg szeptemberben járt volna le, de a kialakult helyzetben csak a jövő évre halasztott tokiói olimpia után választanak majd új elnököt.

„Egyetértek azzal, hogy folytassuk a megkezdett munkát, és reménykedem abban, hogy a férficsapatnak sikerül kvalifikálnia magát az ötkarikás játékokra” – mondta az 55 éves szakember.

Sabonis, a sportág történetének egyik legjobb litván és európai játékosa 2011 ősze óta vezeti hazája szövetségét, 2016-ban újraválasztották.

Litvánia második legnagyobb városa, Kaunas lesz a házigazdája jövőre az egyik olimpiai selejtezőtornának. A viadalt eredetileg az idén, júniusban bonyolították volna le, de a pandémia és a tokiói halasztás következtében ezt is egy évvel eltolták.

Legfrissebb hírek

Maronka Zsombor: Mindenki a legjobb formájában érkezett

Kosárlabda
2026.06.25. 07:59

Külön szektor a magyar B-középnek a MET Arénában

Kosárlabda
2026.06.16. 18:04

Somogyi Ádám: Óriási motivációval érkezem a Bilbaóhoz!

Kosárlabda
2026.06.15. 07:03

Forray Gábor: Mi nem ígérgetünk felelőtlenül

Kosárlabda
2026.06.14. 13:37

Szegedről erősített az ezüstérmes Szolnok a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.06.02. 16:10

Tóth Ádám: Ezt a kiesést sohasem lehet feldolgozni

Kosárlabda
2026.06.02. 12:12

Férfi kosárlabda NB I: külföldön folytatja pályafutását a szolnoki közönségkedvenc – hivatalos

Kosárlabda
2026.06.01. 14:41

Kiütés a döntő ötödik meccsén: Szolnokon nyerte meg a férfi kosár NB I-et a Falco

Kosárlabda
2026.05.27. 20:02
Ezek is érdekelhetik