Női kosár NB I: Milica Jovanovics is hosszabbított a bajnok DVTK-val – hivatalos

2024.06.20. 10:45
Milica Jovanovics is hosszabbított a DVTK-val (Fotó: dvtk.eu)
Szerződést hosszabbított Milica Jovanovics, a női kosárlabda NB I-ben aranyérmes DVTK Hun-Therm montenegrói légiósa.

A Magyar Kupa-ezüstérmes klub bejelentése szerint a 35 éves erőcsatár a következő idényt is Miskolcon tölti, amely a negyedik idénye lesz a piros-fehéreknél.

„Nagyon szerettem volna a DVTK-nál maradni, és örülök, hogy a klub is szeretett volna megtartani, így viszonylag gyorsan meg tudtunk állapodni. Miskolc egy olyan hely, ahol a nyugalmat is megtaláltam, így a személyiségem is fejlődni tud” – jelentette ki a 187 centis játékos.

Jovanovic elmondta, neki nem ez volt az első bajnoki aranya, de ez volt a legkülönlegesebb bajnoki címe azok közül, amit nem Montenegróban nyert.

„A Magyar Kupa és az Euroliga-negyeddöntő után is picit csalódottak voltunk, ezekben a sorozatokban szeretnénk jobb eredményt elérni. Az elmúlt években egy olyan stabil rendszer épült Diósgyőrben, amire bátran lehet építeni” – tette hozzá a légiós, aki jelenleg egyetemi vizsgáira készül, majd július közepén elkezdi a felkészülést a válogatottal a világbajnoki előselejtezőre.

Portálunkon is hírt adtunk arról, hogy a közelmúltban négy másik játékos, a francia válogatottal az olimpiára készülő Ana Tadic, a litván Monika Grigalauskyte, az amerikai Kaila Charles, valamint a magyar válogatott Lelik Réka is bejelentette, hogy a következő idényben is a miskolciakat erősíti.

 

 

Legfrissebb hírek

Kékesi Márton alpesi síző lezárta válogatottbeli pályafutását

Téli sportok
2026.06.17. 17:20

A DVTK-ban folytatja a vb-ezüstérmes csatár dédunokája – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 17:48

Jurek és Kerezsi is végleg az MTK-hoz került – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 11:29

DVTK: megvan a stáb, próbajátékost és távozókat is bejelentettek

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 10:50

A következő szezonban is Djokics Zseljko irányítja a bajnok Pécs női kosárabdacsapatát

Kosárlabda
2026.06.10. 16:31

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29

A DVSC szerződtette a DVTK fiatal középpályását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.09. 10:17

NB II: diósgyőri távozó; küszöbön az első kövesdi igazolás; Szegedre tart a csabai védő

Labdarúgó NB II
2026.06.09. 09:17
Ezek is érdekelhetik