Fegyverneky Zsófia szerint sokan szívesen felvennék a Sopron mezét az elmúlt 30 év eredményei miatt

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2025.05.05. 21:54
null
Fegyverneky Zsófia (Fotó: Dömötör Csaba)
Hétfőn a Nemzeti Sportrádió Hazafutás című műsorának vendége volt Fegyverneky Zsófia. A Sopron Basket női kosárlabdacsapatának ügyvezetője többek között az új szerepköréről, az elmúlt idényről, a nemzetközi szereplésről, a DVTK-val szemben megnyert bajnoki döntőről és a soproni kosárlabda vonzerejéről is beszélt.

„A csapaton a szezon elejétől éreztem az erőt és azt, hogy itt mindenki tudja, soproni játékosként nem lehet más a cél, mint a győzelem. Ez bizonyos időszakokban tud teher lenni, de ebben az idényben, talán pont a korábban elmondottak miatt (vagyis hogy a Sopront sokáig sokan nem tartották esélyesnek a bajnokságban – a szerk.) ez nem teher, és szerintem a szezon végére ért össze teljesen a csapat” – mondta a Sopron Basket évadáról Fegyverneky Zsófia, aki arról is beszélt, hogy a döntő harmadik mérkőzése után már többen elkönyvelték a DVTK sikerét, amikor a diósgyőriek elvették az alapszakaszgyőztes pályaelőnyét.

„Abszolút azt éreztem, már mindenki elkönyvelte, hogy a Diósgyőr hazai pályán behúzza a bajnoki címet, és talán sokan így is készültek. Én úgy láttam, az volt a kulcs, hogy a szakmai stáb tagjai a csapat felkészítése során megtalálták a megfelelő utakat a játékosokhoz. Tudták, mit kell ahhoz mondani, hogyan kell készülni, hogy ezt a terhet átfordítsuk, és azt érezzék a játékosok, itt ez egy lehetőség, és ne merüljünk el abban, hogy mit veszíthetünk, ha nem tudunk nyerni ezen a meccsen. Mindenki azzal foglalkozott, hogy ezt a mérkőzést behúzzuk, és visszamenjünk Sopronba egy ötödik összecsapásra” – folytatta a korábbi kiváló kosárlabdázó.

Az utolsó találkozóról így vélekedett Fegyverneky: „Péntek után vasárnap következett a végső összecsapás, ráadásul a csapatoknak egy Sopron–Miskolc utat is meg kellett tenniük. Mire itt vagyunk, a bajnokság ezen szakaszában, a játékosok elfáradnak, ezért a terhen és lelki nehézségeken kívül talán ez volt a fő oka annak, hogy ennyire alacsony volt mindkét oldalon a pontok száma.”

A következő idény soproni csapatáról elmondta, igyekeznek megegyezni a játékosokkal, és majd ezt követően lehet az esetleges új érkezőkről beszélni, de ez még egy kicsit odébb van. Illetve az előttünk álló szezon céljairól úgy vélekedett, ezeket majd csak a keret véglegesítését követően lehet beszélni. Mint a klub ügyvezetője kifejtette, az elmúlt harminc év eredményei miatt vonzó a Sopron neve, és sokan szeretnék felvenni a mezét, tehát nem csak az Euroliga-szereplés csábíthat a csapathoz kiváló játékosokat.

A teljes beszélgetés

 

Legfrissebb hírek

Női kosár NB I: nigériai válogatott játékossal erősített a DVTK

Kosárlabda
2026.06.24. 13:47

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
2026.06.23. 18:38

Sopron Basket: megborult egy bázis, amit újra felépítenének

Kosárlabda
2026.06.20. 07:46

Orosz Pál: Szeretnénk, hogy kicsit színesebb legyen a játékunk

Európa-liga
2026.06.16. 21:15

Vancsa Zalán: A feljutás eddig a legszebb pillanat a pályafutásomban

Légiósok
2026.06.10. 17:10

A következő szezonban is Djokics Zseljko irányítja a bajnok Pécs női kosárabdacsapatát

Kosárlabda
2026.06.10. 16:31

Törőcsik András, a magyar futball elveszett zsenije

Magyar válogatott
2026.06.10. 15:51

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
2026.06.09. 17:53
Ezek is érdekelhetik