Női kosárlabda NB I: Tenyér Zsófia távozik a DVTK-tól – hivatalos

T. Z.T. Z.
2025.05.29. 10:54
null
Tenyér Zsófia (Fotó: dvtk.eu)
Két idényt követően távozik a női kosárlabda NB I-ben szereplő DVTK-tól Tenyér Zsófia – közölte a klub hivatalos honlapján.

A fiatal játékos 2023 nyarán érkezett a klubhoz, és az elmúlt két évben részese volt a klub legnagyobb sikereinek: tagja volt annak a csapatnak, amely magyar bajnoki címet és Magyar Kupa-győzelmet ünnepelhetett – olvasható a diósgyőriek hivatalos honlapján.

„A DVTK-hoz igazolásom előtt nem gondoltam volna, hogy az itt töltött két év alatt ennyi jó embert ismerek meg, ennyi élményt és sikert fogok elérni ezzel a csodálatos csapattal – mondta el a klubhonlapnak a búcsúzó Tenyér Zsófia.Azt hiszem, minden sportoló álma az, hogy egy ilyen csarnokban, ilyen szurkolók előtt és ilyen közösségben játszhasson. Szóval hálás vagyok a klubnak, Petinek, Mártinak és Dininek is, hogy nemcsak kosárlabdatudásban fejlődtem, hanem a személyiségem is. Hiába voltak mélypontok ebben az idényben, azokból is tanultam. Ami pedig még fontosabb, azokat a barátságokat, amelyekre szert tehettem itt, viszem tovább magammal.”

 

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Női kosár NB I: nigériai válogatott játékossal erősített a DVTK

Kosárlabda
2026.06.24. 13:47

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 22:12

Kékesi Márton alpesi síző lezárta válogatottbeli pályafutását

Téli sportok
2026.06.17. 17:20

A DVTK-ban folytatja a vb-ezüstérmes csatár dédunokája – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 17:48

Jurek és Kerezsi is végleg az MTK-hoz került – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 11:29

DVTK: megvan a stáb, próbajátékost és távozókat is bejelentettek

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 10:50
Ezek is érdekelhetik