A vélemények megoszlanak a bundáról

K. K.K. K.
2003.05.20. 20:46
Címkék
A múlt héten kirobbant kispesti bundagyanú okot adott arra, hogy megkérdezzük az utca emberét, vajon neki mi a véleménye a botrányos ügyről. A rögtönzött közvélemény-kutatásunkból kiderül, hogy a vélemények megoszlanak, a megkérdezettek fele úgy véli, valóban bundáztak a játékosok. Érdekesség: amíg a magyar futball már nem vonzza az embereket, addig a bundaügyről szinte mindenkinek megvan a véleménye.
Puruczky Zoltán (karbantartó, 58 éves): "Hogy bundázott-e a Kispest? Van benne valami, szerintem ilyet csak úgy nem találtak volna ki. Ha ez az eset nem is bizonyosodik be, abban teljesen biztos vagyok, hogy vannak megbundázott meccsek a magyar futballban. Azonban azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a külföldi bajnokságokban is csalnak el mérkőzéseket.”

Török Andrea (fodrász, 33 éves): "Hallottam erről a bundabotrányról, és el is tudom képzelni, hogy a Honvéd-játékosok meg akartak egyezni a meccs eredményében. Az a véleményem, hogy a labdarúgást már csak a pénz mozgatja, és nem csupán nálunk, hanem másutt is több mérkőzés végeredménye előre meg van beszélve.”

Pokorny Péter (vállalkozó, 63 éves): "Én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy csalás történt. Ha belegondolunk, itt elsősorban egy volt válogatott labdarúgóról van szó, akiről nem hinném, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hozná magát. Azt azonban nem vitatom, hogy voltak, és lehet, hogy vannak is bundameccsek, de a Videoton–Honvéd szerintem nem volt az.”

Szépvölgyi Zsolt (optikus, 26 éves): "Tuti, hogy nem történt bundázás. Ez csak amolyan hírkeltés, amit azért mondanak, hogy a már valószínűleg kieső Kispestet lejárassák. Nekem nagyon nem tetszik, hogy abba a csapatba, amelyik már így is a padlón van, még egyet belerúgnak.”

Garicsné Molnár Györgyi (felszolgáló, 54 éves): "Szerintem nem volt bunda, itt egyértelműen a kispesti vezetők lejáratása volt a cél. Úgy érzem, a Magyar Labdarúgóliga vezetői is csak kapkodnak össze-vissza, azt se tudják, mit csináljanak. Nem a botrányokkal kellene ennyit foglalkozni, sokkal inkább azzal, hogy a magyar futballban nem a tehetséggel lehet érvényesülni, hanem az számít, milyen befolyásos kapcsolataik vannak a labdarúgóknak.”

Bérczi Ferenc (eladó, 42 éves): "Bunda volt-e? Hogy a fenébe ne lett volna az! Teljesen mindegy, hogy a Kispestről vagy bármely másik csapatról van szó, a magyar labdarúgásban minden a pénz körül forog. El sem tudjuk képzelni, milyen összegeket akasztanak le a futballisták. Az meg természetes, hogy ezekből a pénzekből sok arra megy el, hogy ki kit fizet le. Sajnos, a magyar futballban adják, veszik a meccseket.”

Legfrissebb hírek

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
7 perce

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
12 perce

Vb 2026: Horvátország–Ghána 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Vb 2026: Panama–Anglia 0–0

Foci vb 2026
24 perce

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
25 perce

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
30 perce

Strandkézilabda-vb: a hetedik helyért játszhat a magyar válogatott

Kézilabda
33 perce

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik