Szabics Imre nyomában a társak

KEMÉNY KRISTÓFKEMÉNY KRISTÓF
2003.07.04. 21:22
Címkék
Az 19992000-es bajnoki évad a gyászéve volt a szegedi labdarúgásnak. A Szeged futballcsapata  amelyik gárda nem mellékesen a legtöbb évet töltötte a magyar élvonalban a vidéki egyesületek közül  pénzügyi okok miatt, szezon közben volt kénytelen feladni a versenyt.
A futballklub teljesen csődbe ment (erről a legtöbbet Nagylaki Kálmán akkori klubelnök mesélhetne, azonban ő előzetes letartóztatásban van…), így rövid időre szünetelt a felnőttlabdarúgás Dél-Magyarország legnagyobb városában. 2000 nyarán aztán az önkormányzat azzal a kéréssel fordult a Tisza Volán utánpótlás-szakosztályhoz, hogy a legidősebb korosztályát indítsa el a felnőttbajnokságban. Az egylet tehát az 1980-ban és 1981-ben született fiatalokat benevezte egy kvalifikációs versenybe, és a gárda jogot nyert az NB II-es tagságra."Három év alatt nagyon sokat elértünk a csapattal – mondja Kovács Gábor, az FC Szeged ügyvezető igazgatója. – Szinte a semmiből sikerült ütőképes együttest építenünk. Az önkormányzat egyedül azt kötötte ki, hogy próbáljunk meg csak saját nevelésű fiatalokat játszatni. A Tisza Volán legidősebb korosztálya, amelyik nagyon reményteljes társulat, Szalai István vezetésével remek munkát végzett az évek során. Érdekesség, hogy ebben a korcsoportban nevelkedett Szabics Imre is. A fiatalok nagyszerű teljesítményt nyújtottak, az első szezonban a középmezőnyben végeztek, ebben az idényben pedig második lett a csapat.” A kiemelkedő szereplést látva az egyesület tulajdonosai és a vezetők arra az elhatározásra jutottak, hogy megpróbálják elindítani az FC Szegedet az NB I B-s sorozatban. A klubelöljárók remélik, a Magyar Labdarúgóliga (MLL) nem is talál majd semmi kivetnivalót a nevezésben, és ha sikerül szponzort találni, elindulhat a csapat a második vonalban. "Nagyon szeretnénk, ha sikerülne a másodosztályban szerepelnünk, hiszen ez a nagy város igényli a futballt. Persze, nem elég a foci, itt minőségi futballra van szükség. Ehhez viszont egy komoly bajnokság szükségeltetik. Jelenleg a város évi tizenhárommillió forintal támogatja a szegedi labdarúgást, mivel tudjuk, ez nem lenne elegendő az NB I B-ben, így magánszponzorokat is keresünk. A klub tulajdonosai találkoztak Szeged polgármesterével is, és a város első embere is bizakodó. Tehát van remény, és nekünk nem titkolt célunk, hogy a közeljövőben újra első osztályú mérkőzéseket rendezzenek Szegeden.”A végső szót természetesen a liga mondja ki (július 10-ig születik döntés a másodosztályt érintő nevezésekről), de örüljünk annak, hogy végre egy csapat, amelyik nem visszalép az NB I B-től, hanem jelentkezik oda…
Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
17 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
23 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
34 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
58 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik