Varga Zoltán már kezdene

H. B.H. B.
2003.07.09. 21:31
Címkék
A nyáron több játékosától megvált, néhány új labdarúgóval pedig gyarapodott a Győri ETO FC. Három és fél héttel a felkészülési munka megkezdése után, mintegy két héttel a bajnoki rajt előtt arra kértük Varga Zoltán szakmai igazgatót, mondjon véleményt arról, hol is tart a csapatépítés.
"Kissé óvatos vagyok… – mondta Varga Zoltán. – A télen Törökországban táboroztunk, és akkor is bizakodtam, de mindez a bajnokságban nem mutatkozott meg. Most úgy látom, és a szombati, Santanderben lejátszott Intertotó-kupamérkőzésünk is igazolta, hogy fejlődött a csapatom. Spanyolországban fegyelmezetten, taktikusan futballoztunk, a küzdőszellemmel sem volt gond. Védelmünk jól zárt, a középpályán már lényegesen kevesebb volt az eladott labda, de sajnos a helyzetkihasználás terén most sem jeleskedtünk. Mindent összevetve úgy látom, hogy tőlünk akár holnap kezdődhetne a bajnokság, mivel a csapat nagyjából már összeállt.”A szombati mérkőzésen Nyilas Elek izomgörcsöt kapott, és ő négy nap pihenő után, csütörtökön kapcsolódik be az edzésmunkába, és várhatóan szombaton már játékra kész lesz. Az elmúlt héten szerződtetett szerb-montenegrói Jovo Aranitovics, valamint a bosnyák Luvno Krivics játékengedélye már útban van, és amennyiben megérkeznek a papírok, rájuk is számíthat szombaton a győriek szakvezetője, velük szemben Stark Péter és Igor Nicsenko szereplése viszont kérdéses. Az elmúlt héten Győrött járt, Romániából érkezett Dan Somkerti kedden újra játékra jelentkezett. Eldőlt, hogy a korábbi Fradi-játékos, Zöld Zoltán az ausztráliai légióskodás után Győrött folytatja a pályafutását."Csaknem négy évet töltöttem Melbourne-ben, ahol jól is éreztem magam, de fél éve keresztszalag-szakadást szenvedtem, és megműtöttek – mondta a hazatérő 23 éves futballista. – A rehabilitációs munka után már terhelhetem a lábamat. Az ETO-val szóban megállapodtam, a szerződés aláírására akkor kerül majd sor, ha játékra kész állapotba kerülök.”A négy, a szakmai stáb által könnyen nélkülözhető légiós játékos (Jurica Karabatic, Branko Hucika, Sasa Milaimovic, Nebojsa Vukosavljevic) ügyében továbbra sincs fejlemény. "A négy játékos éves teljesítménye nem volt olyan, mint amit vártunk – mondta Szemán György ügyvezető igazgató. – Szeretnénk békében elválni a légiósoktól, ők viszont azt az álláspontot képviselik: jól érzik magukat Győrött, továbbra is itt szeretnének maradni, még olyan áron is, ha nem tudnának az élvonalban küzdő csapatba bekerülni. Ez viszont számunkra luxus lenne, így tovább tart velük az egyezkedés.” Győri ETO FC–Mosonmagyaróvári TE 3–0 (2–0)
Győr, 200 néző. V: Dubraviczky
GYÔR, 1. félidő: Sebők – Böjte – Jovanovics, Jäkl, Kartelo, Geri – Kalina, Varga Z., Nagy T. – Németh N., Oross. 2. félidő: Krass – Jovanovics, Sombereki, Kartelo, Aranitovics – Jancetic, Varga G., Varga Z., Bajevszki – Priskin, Herczeg
G: Kalina, Böjte (11-esből), Bajevszki
Legfrissebb hírek

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
32 perce

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
36 perce

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
38 perce

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
54 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
1 órája

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
2 órája
Ezek is érdekelhetik