Rémisztő volt a robbantás

KEMÉNY KRISTÓFKEMÉNY KRISTÓF
2004.03.25. 21:08
Címkék
Mint arról már sokat lehetett hallani: a madridi terrorcselekményt követően Izraelben is merényletet követtek el. Múlt héten a Tel-Avivtól 40 kilométerre fekvő Asdod városának kikötőjében robbant két bomba, amely a két öngyilkos elkövetőn kívül nyolc ártatlan embert is megölt.
Jobb félni, mint megijedni: Terjék Lajos biztonsági okokból búcsút inthet Izraelnek (Fotó: Németh Ferenc)
Jobb félni, mint megijedni: Terjék Lajos biztonsági okokból búcsút inthet Izraelnek (Fotó: Németh Ferenc)
Jobb félni, mint megijedni: Terjék Lajos biztonsági okokból búcsút inthet Izraelnek (Fotó: Németh Ferenc)
Jobb félni, mint megijedni: Terjék Lajos biztonsági okokból búcsút inthet Izraelnek (Fotó: Németh Ferenc)
Jobb félni, mint megijedni: Terjék Lajos biztonsági okokból búcsút inthet Izraelnek (Fotó: Németh Ferenc)
Jobb félni, mint megijedni: Terjék Lajos biztonsági okokból búcsút inthet Izraelnek (Fotó: Németh Ferenc)
Terjék Lajos, az Asdod magyar légiósa csupán két kilométerre lakik a szerencsétlenség helyszínétől, és a robbantás pillanatában éppen otthon volt menyasszonyával.
"Egyszerűen hihetetlen volt – emlékezett vissza a történtekre Terjék Lajos. – Kedvesemmel a lakásban voltunk, amikor hatalmas robbanást hallottunk, aztán rögvest még egyet. Azonnal tudtam, hogy valami baj történt, néhány perc múlva aztán meghallottuk a szirénákat, rendőrautók, mentőautók, tűzoltók vonultak ki a merénylet helyszínére. Egész nap gyászhangulat volt a városban. Természetesen engem is megijesztett ez a szörnyű esemény, merthogy amióta én itt vagyok, eddig semmiféle atrocitás nem történt errefelé. Arról ugyan sokat hallottunk, hogy Jeruzsálemben rengeteg hasonló eset történt, de bele sem gondoltam, hogy ez itt is megeshet. Mivel az áldozatok között olyan is volt, aki kapcsolatban állt az egyesülettel, a klubot is érintette a szerencsétlenség. Múlt hétfőn mérkőzést játszottunk volna egy arab csapattal, de mindkét egyesület vezetői jobbnak látták, ha az összecsapást elnapolják."
Terjék Lajosnak nyárig van szerződése az Asdod gárdájával (egyébként a korábban Újpesten, valamint a Videotonban futballozó játékos mára az egyetlen magyar labdarúgó az izraeli élvonalban), és ugyan az izraeli elöljárók szívesen marasztalnák, a futballista a hét végi tragikus esemény után komolyan fontolóra vette, hogy elhagyja a Szentföldet.
"Úgy igazoltam Izraelbe, hogy tudtam, nem itt akarok megöregedni – folytatta a támadó. – Ezt a bajnokságot ugródeszkának szeretném használni, ugyanis jelenleg az izraeli profi labdarúgás is előrébb áll a világ futballjában, mint a magyar élvonal. Minden nagyszerűen indult, hiszen remekül rajtoltunk, aztán viszont borzalmasan visszaesett a csapat teljesítménye. Tíz mérkőzésen keresztül nem voltunk képesek győzni, így közel kerültünk a kiesést jelentő helyezéshez. Nekem azonban nem ment rosszul a játék, ezt az is bizonyítja, hogy a helyi sajtó mindig pozitívan ír rólam, és a szurkolók is szeretnek. Nekem azonban ez kevés, szeretnék újra előtérbe kerülni, nemcsak Izraelben, de Magyarországon is, hiszen még nem mondtam le a válogatottságról…"
Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
1 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
17 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
32 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
32 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
39 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
39 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
42 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
46 perce
Ezek is érdekelhetik