Haragos üzeneteket küldtek

KÁLDOR ANDRÁSKÁLDOR ANDRÁS
2005.01.24. 23:37
Címkék
A székesfehérvári Városház téren talán akkor gyűltek össze ennyien legutóbb, amikor tavaly augusztus végén az olimpiáról hazatérő öttusázó olimpiai bajnokot, Vörös Zsuzsannát ünnepelték a lakók.
A csapatot éltették, ám a politikusokat átkozták a csalódott fehérvári szurkolók (Fotó: Danis Barna)
A csapatot éltették, ám a politikusokat átkozták a csalódott fehérvári szurkolók (Fotó: Danis Barna)
A csapatot éltették, ám a politikusokat átkozták a csalódott fehérvári szurkolók (Fotó: Danis Barna)
A csapatot éltették, ám a politikusokat átkozták a csalódott fehérvári szurkolók (Fotó: Danis Barna)
A csapatot éltették, ám a politikusokat átkozták a csalódott fehérvári szurkolók (Fotó: Danis Barna)
A csapatot éltették, ám a politikusokat átkozták a csalódott fehérvári szurkolók (Fotó: Danis Barna)
Hétfő délután azonban az FC Fehérvárért aggódó szurkolók, játékosok, edzők, szimpatizánsok jöttek össze, ezren a Videoton Baráti Kör Egyesület felhívására, a rendőrség által engedélyezett tüntetésre várva. Nem véletlen, hogy éppen a Városház téren gyűltek össze a drukkerek, hiszen az önkormányzat jelenleg még többségi tulajdonosa a Fehérvár FC Kft.-nek. A kedvenc csapatuk siralmas helyzete miatt elkesedett drukkerek arra próbálták felhívni a döntéshelyzetben levők figyelmét, nem lehet tovább halogatni a kft. tulajdonviszonyainak rendezését. A kassza ugyanis olyannyira üres, hogy a múlt pénteken a szerelés mosására már a szurkolók adtak tisztítószert…

A téren megjelentek a futballcég alkalmazottai is, akik több hónapja csak ígéretet kapnak fizetés helyett, és eljöttek a serdülőcsa-pat játékosai, bár ők vélhetően még túl sokat nem érthettek abból, amit a jól előkészített demonstráció előadói elmondtak, de azt érezhették, hogy nagy a baj. Horváth Győző, a Baráti Kör Egyesület ügyvezetője felhívta a döntéshozók figyelmét arra, hogy ne aktuálpolitikai és üzleti érdekek határozzák meg, hogy a kft.-t mikor és ki vezeti. Az 1998-ban alakult labdarúgócég idáig hét ügyvezetőt fogyasztott el, miközben tetemes önkormányzati támogatást kapott. A téren több transzparens is a szurkolók elkötelezettségét hirdette, bár volt néhány nyers hangú üzenet is. Takács József vezérszurkoló tízpontos petíciót olvasott fel, amelyet a jelenlevők aláírtak, és még a héten eljuttatnak a város vezetőihez.
A demonstráció után a fehérvári kemény magból körülbelül ötvenen átvonultak a Technika Házába, ahol lakossági fórumot tartott az MSZP elnöke, Hiller István és Warvasovszky Tihamér polgármester. A drukkerek eljutottak az előadóterem bejáratáig, ahonnan perceken keresztül "üzentek" a városvezetőségnek, majd aránylag csendben elvonultak. Ám néhány perc elteltével jelentős rendőri erővel találták magukat szembe. A rendőrség lezárta az épület előtt álló teret, és 28 drukkert igazoltatott.
Legfrissebb hírek

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
3 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
27 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
29 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
46 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
48 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik