Drámai végjáték után Tököli Attila büntetőjével nyert a Paks

2008.03.29. 18:35
Címkék
Sápi Csaba játékvezető a hosszabbítás ötödik percében ítélt tizenegyest a paksiaknak Nyíregyházán, akik így 2-1-re meg is nyerték a meccset. A hazaiak végig irányították a játékot, de a korán elhasznált cserék miatt az utolsó 25 percben emberhátrányban játszottak.

Egy hét alatt másodszor avatott villanyvilágítást a Paks csapata – a múlt héten még a saját stadionjában játszott reflektoroktól világítva a Gellei-legénység, most pedig Nyíregyházán. Ha csak az avatóünnepélyt tekintjük, akkor bizony a tolnaiaknak győzniük kellett volna, ahogy azt tették a Vasas ellen az előző fordulóban, ugyanakkor arról sem szabad elfeledkezni, hogy vendégként a paksiak ebben a szezonban csak egyszer győztek.

Nos, 90 perc alatt Nyíregyházát sem sikerült bevenniük, utána viszont igen. Történt ugyanis, hogy egy hazai pályán módfelett mozgalmasnak számító, ám gól nélkül véget érő első félidőt követően Révész Attila pályára küldte Szilágyi Norbertet, aki negyedóra játék után meg is szerezte a vezetést csapatának.

A Nyíregyháza amúgy a 70. perctől kezdve tíz emberrel játszott, miután a gólszerző Szilágyi megsérült és nem folytathatta a játékot, Révész menedzser ugyanis eddigre már elhasználta mindhárom cserelehetőségét. Ahogy telt az idő, úgy lettek egyre nyugodtabbak a hazaiak, a vendégek ugyanis egyre kevesebb alkalommal vezettek épkézláb támadást, és a labdát is kevesebbet birtokolták.

Amikor aztán már elkönyvelte mindenki a nyíregyházi győzelmet, színre lépett az addig is néhány furcsa ítéletet hozó Sápi Csaba játékvezető, és 5 percet hosszabbított. A ráadás harmadik percében a szintén csereként beküldött Weitner Ádám találatával egyenlített, míg az utolsó percben az imént egalizáló Weitner büntetőt harcolt ki. A tizenegyest Tököli váltotta gólra, Sápi pedig közellenséggé vált a nyíregyházi szurkolók körében.

A Paks szezonbeli második győzelmét aratta idegenben, az újabb három ponttal előrelépett a 11. helyre, míg a Nyíregyháza maradt a kilencedik.

SOPRONI LIGA


Helyszín: Nyíregyháza
Nézőszám: 2500
Játékvezető: Sápi Cs.
Asszisztensek: Szpisják, Albert I.

A KEZDŐCSAPATOK:
NYÍREGYHÁZA PAKS
1 Illyés 1 Kovács A.
12 Miskolczi 27 Kriston
26 Bagoly 73 Éger
6 Ambrusz 3 Salamon
3 Cornaci 14 Hanák
10 Lippai 16 Heffler
18 Mboussi 13 Böde
8 Kovács B. 6 Zováth
11 Granát 7 Báló
30 W. Silva 10 Kiss T.
28 Dosso 21 Tököli
Menedzser: Révész Attila Vezetőedző: Gellei Imre

Gólszerző(k): Szilágyi N. (59.), ill. Weitner (93.), Tököli (95. – 11-es)
Csere: W. Silva helyett Szilágyi N. (46.), Kovács B. helyett Zaleh (55.), Hanák helyett Molnár Z. (62.), Granát helyett Vukadinovic (66.), Báló helyett Balaskó (73.), Heffler helyett Weitner (82.)
Sárga lap: Kriston (25.), Miskolczi (72.), Cornaci (75.)
Legfrissebb hírek

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
29 perce

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
36 perce

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–0

Foci vb 2026
38 perce

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
53 perce

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
58 perce

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
59 perce

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája

Martínez változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik