A Loki kétszer készült Egerszegre, mégis Fehérváron kezdi a tavaszt

2009.03.06. 13:37
A múlt heti elhalasztott forduló után ma Székesfehérváron folytatódik a Soproni Liga. Este 19 órai kezdettel a Fehérvár gárdája fogadja az aranyra is esélyes DVSC-TEVA csapatát. A vendégeknek ez lesz az első mérkőzésük, mivel a ZTE elleni találkozójukat a zalaiak pályájának használhatatlansága miatt nem rendezték meg, míg az előző fordulót teljes egészében a Magyar Labdarúgó-szövetség halasztotta el.
Kiss Zoltán (balról), Szakály Péter és Oláh Lóránt kétszer csomagolt össze a zalaegerszegi út előtt, végül mégis Fehérváron kezdik a tavaszi szezont
Fotó: Czagány Balázs (NS-archív)
Kiss Zoltán (balról), Szakály Péter és Oláh Lóránt kétszer csomagolt össze a zalaegerszegi út előtt, végül mégis Fehérváron kezdik a tavaszi szezont
Kiss Zoltán (balról), Szakály Péter és Oláh Lóránt kétszer csomagolt össze a zalaegerszegi út előtt, végül mégis Fehérváron kezdik a tavaszi szezont
Fotó: Czagány Balázs (NS-archív)
Kiss Zoltán (balról), Szakály Péter és Oláh Lóránt kétszer csomagolt össze a zalaegerszegi út előtt, végül mégis Fehérváron kezdik a tavaszi szezont

Herczeg András, a DVSC-TEVA klubmenedzsere szikrázóan kemény és izgalmas mérkőzésre számít csapata első 2009-es bajnokiján a Fehérvár ellen.

„Megértettük, hogy a program folyamatosan változott, de nem foglalkoztunk vele, csak tettük a dolgunkat. Persze a játékosok bosszúsak voltak, amikor kétszer is teljesen feleslegesen csomagoltunk össze Zalaegerszegre, de így alakult. Az elmúlt napokban már a Fehérvár elleni mérkőzés volt a középpontban, amelyre a legoptimistábban próbáltuk felkészíteni a csapatot. Remélem, az elvégzett munka az eredményben is megmutatkozik. A pénteki mérkőzésen a legjobbat szeretnénk nyújtani” – nyilatkozta Herczeg András a Debreceni Naplónak.

„Bár a Fehérvár eddig is masszív és szervezett csapat volt, most, hogy Varga István kollégám a négy négy kettes formációt favorizálja, még stabilabb lett a gárda. Ráadásul nyolc új játékost igazoltak, amivel jelentősen megerősödött a keretük. Mindig is idegőrlő csatákat vívtunk ellenük és ez nem lesz másként pénteken sem. Izgalmas és kiegyenlített játékot hozó, szoros meccsre számítok, amelyen természetesen győzni szeretnénk” – tette hozzá a szakember.

Nem lesz azonban teljes a Loki kerete, mivel a szakmai stáb Komlósi Ádámra és Szűcs Istvánra egyaránt térszalagszakadás miatt nem számíthat, míg a nemrég felépült Dudu sok edzést hagyott ki, ezért nem megfelelő az erőnléte, így őt sem veszi számításba Herczeg András.

Bár Fehérváron is vannak sérültek, a télen megerősödött házigazda győzelemre tör a listavezető ellen.

„Sajnos az utóbbi időben kiváló formának örvendő Polonkai Attilára nem számíthatok, ám jó hír, hogy Farkas Balázs és Ilija Radovics sérülése nem volt veszélyes, így ők játszhatnak a Debrecen ellen. A bajnokesélyes hajdúságiaknak remek csapatuk van, de úgy vélem, a mi gárdánk is van olyan erős, hogy bárkivel felvegye a versenyt. Remélem, előnyünkre válthat, hogy mi már két tétmérkőzést játszottunk, míg a DVSC egyet sem – mondta a klub hivatalos honlapjának Varga István vezetőedző.

A két csapat az NB I-ben 25 alkalommal találkozott egymással Székesfehérváron, ebből 14-szer nyertek a hazaiak hét döntetlen és mindössze négy debreceni siker mellett. A két gárda őszi meccsét a DVSC nyerte meg Oláh Lóránt góljával 1–0-ra.

A találkozót nyomon követheti a Nemzeti Sport Online élő közvetítésében!

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
17 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik