MLSZ: Véber hárommeccses eltiltása, a Diósgyőr hárommillió forintos büntetése

2010.04.13. 19:45
A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága keddi ülésén hárommillió forintos pénzbüntetést rótt ki a Diósgyőrre, amiért a klub nem rendezte a Győrrel szemben fennálló tartozását. Továbbá 2010. december 31-ig megvonta az igazoláshoz, átigazoláshoz való jogot. A büntetés végrehajtását május 11-g felfüggesztették.

A Lombard Pápa vezetőedzőjét, Véber Györgyöt a Diósgyőr ellen tanúsított, sportemberhez méltatlan magatartása miatt három mérkőzésre eltiltotta a kispadtól. Véber az fb előtt visszaesőnek minősült hasonló fegyelmi vétségben.

Az Újpest-Ferencváros Ligakupa-mérkőzésen történt rasszista megnyilvánulások miatt a rendező lila-fehérekkel szemben hozott büntetést helybenhagyta.

 AZ MLSZ FEGYELMI HATÁROZATAI
NB II
A bizottság tárgyalás megtartása után Mihályi Tamás (Budaörs) korábbi, 2 mérkőzésre szóló eltiltását 1 mérkőzésre mérsékelte.

Marko Dinjar (Győr) 2 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás
Szabó Pál (Tatabánya) 2 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás
Vaskó József (Kaposvölgye) 1 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás
Horváth Tamás (Békéscsaba) 1 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás
Márkus Gyula (Baktalórántháza) 2 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás
Kovács Péter (Mezőkövesd), mint visszaeső 2 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás
Kozma József (Baktalórántháza) 2 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás
Bíró Péter (DVSC) 1 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás

Székely Tibor edző (Szigetszentmiklós) egy bajnoki mérkőzésre eltiltva a kispadtól

Női bajnokságok
Kopácsi Barbara (Győri Dózsa) – mint visszaeső – május 30-ig eltiltva a labdarúgó mérkőzésektől

Kuhn Róbert vezetőedző (Kiskunhalas) írásbeli megrovás
Vigh Zsolt vezetőedző (Győri Dózsa) 4 mérkőzésre eltiltva a kispadtól

Férfi futsal bajnokságok
Tóth Károly vezető edző (ELTE) - mint visszaeső - 6 bajnoki mérkőzésre eltiltva a kispadtól
Fehér Zsolt vezetőedző (Euro Global) írásbeli megrovás
Czinege László vezetőedző (Rubeola) írásbeli megrovás

Az FB az ELTE - Újpest NB II-es mérkőzésen történt rendezési hiányosságok és szurkolói rendzavarások miatt az ELTE-t írásbeli figyelmeztetésben részesítette. A testület arra kötelezi az Újpestet, hogy a soron következő 2 idegenbeli bajnoki mérkőzésén biztosítson 5-5 rendezőt, aki a hazai sportszervezettel együttműködve közreműködik a rend fenntartásában. A lila-fehéreknek ezen mérkőzéseken szövetségi ellenőrt kell fogadniuk és őket terhelik az eljárási költségeik.

Venczel Viktor (Ózd) 1 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás
Juhász Csaba (Ózd) 1 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás
Oltyán Zsolt (Ózd) – mint visszaeső – 2 bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás

Színes lapok miatti pénzbüntetések
Győr 17 500 Ft
Makó 12 500 Ft

 

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik