A debreceni vegyes játszik a Bozsik-stadionban

2010.08.22. 14:31
Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában a bajnoki címvédő DVSC-TEVA a Bozsik Stadionban vendégszerepel. A debrecenieknél több olyan játékos is bizonyítási lehetőséget kap, aki eddig kevesebbet játszott, ez azonban nem téveszti meg Massimo Moralest, a kispestiek vezetőedzőjét, aki úgy nyilatkozott: a hiányzók pótlását megoldják az erős kerettel rendelkező hajdúságiak.

„A Honvéd már az előző szezonban is nagyon egységes és szervezett csapat volt, és ezt a múlt héten, a Ferencváros ellen is bizonyította – nyilatkozta a honvedfc.hu oldalon roppant sportszerűen Herczeg András, a debreceniek szakvezetője. – Bár az első két fordulóban vereséget szenvedett, de ezeken a mérkőzéseken szoros eredmények születtek. Ezért nagyon nehéz találkozóra számítok. Bízom benne, hogy jó összecsapás lesz."Herczeg András, a debreceniek szakvezetője. – Bár az első két fordulóban vereséget szenvedett, de ezeken a mérkőzéseken szoros eredmények születtek. Ezért nagyon nehéz találkozóra számítok. Bízom benne, hogy jó összecsapás lesz."

Massimo  Morales együttese bravúros győzelmet
aratott az Üllői úton (Fotó:  Németh Ferenc, NS-archív)
Massimo Morales együttese bravúros győzelmet aratott az Üllői úton (Fotó: Németh Ferenc, NS-archív)

„Bár vannak hiányzóink, ennek ellenére győzelmet várok, hiszen egy posztra két azonos képességű játékosunk is van – nyilatkozta a debreceniek labdarúgója, Nagy Zoltán, aki az előző szezonban kölcsönben a Honvédnál szerepelt. – Akik nem játszottak csütörtökön az Európa-ligában, azok bizonyítani szeretnék, hogy helyük van a csapatban."

„Ellenfelünk nagyon jó csapat, rengeteg kiváló játékosa van, így biztos vagyok benne, hogy nem jelent számára problémát a hiányzó labdarúgók pótlása – mondta ugyancsak a kispesti klub honlapján Massimo Morales, a piros-feketék vezetőedzője. – Ennek ellenére bízom a csapatban és a jó eredmény elérésében. Sérültjeink nincsenek, szerencsére mindenkire számíthatok vasárnap."

Debreceni oldalon nemcsak a rotáció, hanem egyéb más tényezők is a beleszóltak a csapat összeállításába. A mérkőzésen eltiltás miatt Kiss Zoltán és Yannick Mbengono nem játszhat, illetve Bernáth Csaba és Kabát Péter kisebb sérüléssel bajlódik.

„Vegyes csapattal állunk ki a Honvéd ellen, olyan játékosok is pályára lépnek, akik eddig kevesebb szerepet kaptak – mondta Bücs Zsolt, a Loki pályaedzője a dvsc.hu oldalon. – Szoros mérkőzést várok, természetesen győzni szeretnénk. Ellenfelünk nem kezdte jól az őszi szezont, ami annak is betudható, hogy átalakult a keret, idő kellett, amíg beépültek az új játékosok. Legutóbb azonban megmutatták erejüket, a Ferencváros otthonából hozták el a három pontot. Nagyon masszív, fegyelmezett gárda a Honvéd, játékosai remekül zárnak vissza. Első a védekezés náluk, abból próbálnak kontrázni. Arra kell törekednünk, hogy a zárt védelmüket megbontsuk, az ellentámadásaikat pedig megakadályozzuk."

A Debrecen a legutóbb öt kispesti bajnoki fellépése közül háromszor győzött, kétszer vesztett – a legutóbbi két találkozóját egy góllal (2–1-re, illetve 1–0-ra) megnyerte.  

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
23 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 11:21

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01
Ezek is érdekelhetik