Edzőkeresőben a Loki: Bölöni túl drága, Várhidi túl sok rosszat mondott

2010.12.27. 13:53
null
Ki vezényel edzést a Loki-játékosoknak? A klub vezetői még keresik Herczeg utódját (Fotó: Korponai Tamás)
Herczeg András utódját keresi a magyar bajnoki címvédő DVSC-TEVA labdarúgócsapata: Szima Gábor, a debreceniek elnöke a klub hivatalos honlapjának, a dvsc.hu-nak elmondta, a kutatás folytatódik, és akár külföldről is jöhet edző.

Van, aki drága, van, aki túl sokszor mondott negatívumokat, van, aki nehezen lenne kivásárolható a szerződéséből: Szima Gábor a DVSC honlapján sorra vette az eddig felmerült edzőjelölteket.

„Keressük a megfelelő szakembert a DVSC-TEVA szakmai stábjának élére. Természetesen számít a szakmai múlt. Számít a magyar nyelv ismerete, de nem kizáró ok, ha valaki nem tud magyarul, mivel az is elképzelhető, hogy olyan külföldi edző kerül a klubhoz, aki nem beszéli a nyelvünket. Fontos a benyomás a személyes és a telefonon történő beszélgetések során. Számít, hogy az eddigi csapatai milyen stílusban futballoztak, hogyan viselkedik a kispadon a kamerák előtt, hogyan nyilatkozik a médiának, és milyen információkat gyűjtünk vele kapcsolatban a korábbi munkahelyéről" – mondta Szima a kritériumokról.

A klubvezető elmondta: felvetődött a médiában Bölöni László neve, de a neves erdélyi tréner  alkalmazását a költségvetés nem teszi lehetővé. Az itthon dolgozó, Szima által alkalmasnak tartott szakemberek – Sisa Tibor, Aczél Zoltán és Prukner László – közül az élő szerződéssel rendelkezőket nehéz lenne kivásárolni:

„Várhidi Péter mint szakkommentátor annyi negatívumot elmondott már a csapatunkról, sajnos sokszor indokolatlanul, hogy úgy gondolom, a közönség nem fogadná tárt karokkal. Természetesen ne gondolja senki, hogy Debrecenben a jogos kritikát nem fogadják el. A másik három szakembert alkalmasnak tartom arra, hogy leüljön a Loki kispadjára, ám mindháromnak csapata van. Kicsi az esélye, hogy bármelyikük is a DVSC edzője legyen, de nem tartom teljesen kizártnak" – mondta.

Szima Gábor jelezte: Herczeg András stábjából Bücs Zsolttól is elköszönnek, Mező József pedig valószínűleg az utánpótláscsapatoknál folytatja kapusedzőként.

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
16 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01
Ezek is érdekelhetik