NS: Moniz az Újpestről; Elek a Győrről és a Valceáról - péntek

2013.03.07. 23:59
A Nemzeti Sport pénteki számából ajánljuk:

Hogy felfokozott az érdeklődés a 212. derbi iránt, az a Ferencváros csütörtök délelőtti sajtóóráján is nyilvánvalóvá vált. Ricardo Moniz, a zöld-fehérek 48 esztendős szakvezetője mégis higgadtan, a múltat és az ellenfelet módfelett tisztelve nyilatkozott, megemlítve, hogy magyarországi munkássága legrosszabb napján van túl. A legszebb viszont vasárnap jöhet… De vajon milyen taktika lehet üdvözítő az Újpest ellen? Mi a mostani Ferencváros gyengéje? Számít-e, hogy nagy vereség és edzőváltás után vannak a lila-fehérek? Miért mondta azt Moniz, hogy „megölhetnek”? Válaszok a Nemzeti Sport pénteki számában.

Izgalmas kupameccs volt. Mondhatni, emlékezetes találkozó, bár Pápán gyaníthatóan gyorsan elfelejtenék. Pedig a Lombardnak nincs szégyenkeznivalója, a csapat a Ferencváros elleni Ligakupa-mérkőzésen a rendes játékidőben ledolgozta hátrányát, ám idegenben szerzett több góllal a zöld-fehérek jutottak tovább. Igaz, közben a játékvezető a lelátóra száműzte Zsivóczky Gyula vezetőedzőt, sőt Bíró Pétert, a Lombard tulajdonosát is. A Nemzeti Sport pénteki számában a Pápa edzője többek között arról beszél, hogy mit mondott a játékvezetőnek a mérkőzés után, s hogy miért és mennyire büntette meg saját magát.

Arról volt szó, feláldozza a szerdai, Győr elleni bajnokit a Ferencváros női kézilabdacsapata a szombati, Valcea elleni sorsdöntő Bajnokok Ligája-mérkőzés oltárán, aztán Elek Gábor előzetes tervéhez képest a teher nélkül játszó együttes parázs meccsen pontot szerzett az ETO ellen. A vezetőedző azt mondja, nem baj, hogy kihajtották magukat a lányok, sőt. A Nemzeti Sport pénteki számában az Elek Gáborral készített interjúban szó esik fáradtságról, csodáról, elvárásokról és persze a nagy esélyről.

Hiúság vagy praktikum a facebookos rajongói oldal? Miként viselte a Párizsba szerződésével kapcsolatos híreszteléseket? Törvényszerű-e, hogy egy ponton mindig elbukik a válogatott? Feldolgozható-e, hogy a világ egyik legjobbjaként gyaníthatóan érem nélkül kell befejeznie a pályafutását? A Nemzeti Sport megszokott pénteki Letisztulva rovatának vendége ezúttal Császár Gábor, a kézilabda-válogatott irányítója.
Hogy felfokozott az érdeklődés a 212. derbi iránt, az a Ferencváros csütörtök délelőtti sajtóóráján is nyilvánvalóvá vált. Ricardo Moniz, a zöld-fehérek 48 esztendős szakvezetője mégis higgadtan, a múltat és az ellenfelet módfelett tisztelve nyilatkozott, megemlítve, hogy magyarországi munkássága legrosszabb napján van túl. A legszebb viszont vasárnap jöhet… De vajon milyen taktika lehet üdvözítő az Újpest ellen? Mi a mostani Ferencváros gyengéje? Számít-e, hogy nagy vereség és edzőváltás után vannak a lila-fehérek? Miért mondta azt Moniz, hogy „megölhetnek”? Válaszok a Nemzeti Sport pénteki számában.

Izgalmas kupameccs volt. Mondhatni, emlékezetes találkozó, bár Pápán gyaníthatóan gyorsan elfelejtenék. Pedig a Lombardnak nincs szégyenkeznivalója, a csapat a Ferencváros elleni Ligakupa-mérkőzésen a rendes játékidőben ledolgozta hátrányát, ám idegenben szerzett több góllal a zöld-fehérek jutottak tovább. Igaz, közben a játékvezető a lelátóra száműzte Zsivóczky Gyula vezetőedzőt, sőt Bíró Pétert, a Lombard tulajdonosát is. A Nemzeti Sport pénteki számában a Pápa edzője többek között arról beszél, hogy mit mondott a játékvezetőnek a mérkőzés után, s hogy miért és mennyire büntette meg saját magát.

Arról volt szó, feláldozza a szerdai, Győr elleni bajnokit a Ferencváros női kézilabdacsapata a szombati, Valcea elleni sorsdöntő Bajnokok Ligája-mérkőzés oltárán, aztán Elek Gábor előzetes tervéhez képest a teher nélkül játszó együttes parázs meccsen pontot szerzett az ETO ellen. A vezetőedző azt mondja, nem baj, hogy kihajtották magukat a lányok, sőt. A Nemzeti Sport pénteki számában az Elek Gáborral készített interjúban szó esik fáradtságról, csodáról, elvárásokról és persze a nagy esélyről.

Hiúság vagy praktikum a facebookos rajongói oldal? Miként viselte a Párizsba szerződésével kapcsolatos híreszteléseket? Törvényszerű-e, hogy egy ponton mindig elbukik a válogatott? Feldolgozható-e, hogy a világ egyik legjobbjaként gyaníthatóan érem nélkül kell befejeznie a pályafutását? A Nemzeti Sport megszokott pénteki Letisztulva rovatának vendége ezúttal Császár Gábor, a kézilabda-válogatott irányítója.

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
8 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
17 órája

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07
Ezek is érdekelhetik