DVTK: újabb spanyol érkezhet, a Lencse-ügyön dolgoznak

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.06.16. 08:37
A tavaszi szezon előtt mindenki meglepetéscsapatként emlegette a Diósgyőrt. A közvélemény a dobogóra vagy a közelébe várta a DVTK-t, aztán minden másként alakult. Ám most újra mindenki bizakodik Miskolcon, Tomiszlav Szivics személyében a támadófutballt favorizáló, határozott szakember érkezett. A játékoskeretben is lesznek változások: José Luque és Fernando Fernández már elköszönt, ám egy spanyol, Francisco Gallardo maradhat.




„Zajlanak a tárgyalások a légióssal, többször egyeztettünk vele – mondta érdeklődésünkre Dudás Hunor, a DVTK ügyvezetője. – Szeretnénk, ha maradna, és úgy tűnik, ő is hajlik rá, hogy nálunk folytassa. Továbbra is erős lehet nálunk az úgynevezett spanyol vonal, mert a tervek szerint újabb labdarúgó érkezhet, de erről a szakmai stáb mondja ki a végső szót. Nem titok, hogy erős kerettel kívánunk nekivágni a következő szezonnak, az alap megvan hozzá, tulajdonképpen csak néhány posztra kell igazolnunk.”

A Diósgyőr hétfőn kezdi el a munkát: a DVTK futballistái (legalábbis az első turnus tagjai) már 17-én munkába állnak, várhatóan tikkasztó melegben, s hogy az első gyakorláson lesz-e új labdarúgó, egyelőre kérdéses. Mint ahogy az is, hogy Lencse László, aki legutóbb Görögországban futballozott, csatlakozik-e a népszerű miskolci alakulathoz.

„Már egy évvel ezelőtt szerettük volna szerződtetni Lencse Lászlót – folytatta Dudás Hunor. – Így nem árulok el azzal titkot, ha azt mondom, most is ezen dolgozunk. Eddig csak afféle puhatolózó megbeszéléseket folytattunk, és arról is tudunk, hogy több klubbal is kapcsolatban áll a játékos. Örülnénk, ha minket választana, vele jelentősen erősödne a támadósorunk.”


„Zajlanak a tárgyalások a légióssal, többször egyeztettünk vele – mondta érdeklődésünkre Dudás Hunor, a DVTK ügyvezetője. – Szeretnénk, ha maradna, és úgy tűnik, ő is hajlik rá, hogy nálunk folytassa. Továbbra is erős lehet nálunk az úgynevezett spanyol vonal, mert a tervek szerint újabb labdarúgó érkezhet, de erről a szakmai stáb mondja ki a végső szót. Nem titok, hogy erős kerettel kívánunk nekivágni a következő szezonnak, az alap megvan hozzá, tulajdonképpen csak néhány posztra kell igazolnunk.”

A Diósgyőr hétfőn kezdi el a munkát: a DVTK futballistái (legalábbis az első turnus tagjai) már 17-én munkába állnak, várhatóan tikkasztó melegben, s hogy az első gyakorláson lesz-e új labdarúgó, egyelőre kérdéses. Mint ahogy az is, hogy Lencse László, aki legutóbb Görögországban futballozott, csatlakozik-e a népszerű miskolci alakulathoz.

„Már egy évvel ezelőtt szerettük volna szerződtetni Lencse Lászlót – folytatta Dudás Hunor. – Így nem árulok el azzal titkot, ha azt mondom, most is ezen dolgozunk. Eddig csak afféle puhatolózó megbeszéléseket folytattunk, és arról is tudunk, hogy több klubbal is kapcsolatban áll a játékos. Örülnénk, ha minket választana, vele jelentősen erősödne a támadósorunk.”

 

Legfrissebb hírek

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
9 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
15 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
16 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18
Ezek is érdekelhetik