Gyász: a Puskás-stadionban búcsúztatják a Nemzeti Sport korábbi fotósát
Szeptember 20-án 11 órától, a Puskás Ferenc Stadionban tartják a 61 éves korában elhunyt Németh Ferenc sportfotós búcsúztatását. Az eseményre érkezők a maratoni kapunál tudnak bemenni, a megemlékezésre a pálya szélén kerül sor. Temetése később, szűk családi körben lesz.
Németh Ferenc egy évtizeden keresztül volt a Nemzeti Sport fotórovatának vezetője, majd lapunk főmunkatársaként tevékenykedett. Tavaly az MLSZ főállású fotósa lett, ám súlyos betegsége miatt ott nem sokáig dolgozhatott.
Sportfotósként a labdarúgás volt a fő profilja, számos díjat nyert képeivel Magyarországon és külföldön egyaránt. 1989-ben elnyerte a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által kiírt, „A sport legszebb pillanatai" című fotópályázat fődíját (Arany Lencse-díj) a fekete-fehér kategóriában. A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) idén Életműdíjjal ismerte el a munkáját.
Legfrissebb hírek

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete
Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára
Labdarúgó NB I
2026.06.26. 22:14

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete
Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája
Minden más foci
2026.06.26. 00:05
Ezek is érdekelhetik
