DVSC: az új stadion megkapta a használatbavételi engedélyt

MTI MTIMTI MTI
2014.04.25. 18:08
Megkapta a használatbavételi engedélyt pénteken a debreceni Nagyerdei Stadion – közölte az MTI-vel a Nagyerdei Stadion Rekonstrukciós (NSR) Kft. kommunikációs vezetője. Megvan a létesítmény üzemeltetője is.
MEGVAN AZ ÜZEMELTETŐ

Debrecenben magyar kézbe került az új stadion üzemeltetése. Kósa Lajos ugyanis a Sport TV Sportgazdaság című műsorában bejelentette: a jövőben az MSE Kft. működteti az új stadiont.

„Mi is tárgyaltunk a Lagardere-rel, de a cég nagyobb volumenű városokban dolgozik – mondta Debrecen polgármestere. – Kétszázezres településen ugyanannyi tapasztalatuk van, mint nekünk. A vak vezet világtalant jellegnek nincs értelme. A száz feletti eseménynap egy másik modell, ezt ők is megmondták. Konzultációs partnernek szerződtünk a Lagardere-rel, az üzemeltetést viszont rábíztuk az MSE Kft-re. A cégben Debrecen városa és a helyi egyetem 22-22 százalékos tulajdonos, a fennmaradó 56 százalék pedig egy debreceni rendezvényszervező cégé.”

MEGVAN AZ ÜZEMELTETŐ

Debrecenben magyar kézbe került az új stadion üzemeltetése. Kósa Lajos ugyanis a Sport TV Sportgazdaság című műsorában bejelentette: a jövőben az MSE Kft. működteti az új stadiont.

„Mi is tárgyaltunk a Lagardere-rel, de a cég nagyobb volumenű városokban dolgozik – mondta Debrecen polgármestere. – Kétszázezres településen ugyanannyi tapasztalatuk van, mint nekünk. A vak vezet világtalant jellegnek nincs értelme. A száz feletti eseménynap egy másik modell, ezt ők is megmondták. Konzultációs partnernek szerződtünk a Lagardere-rel, az üzemeltetést viszont rábíztuk az MSE Kft-re. A cégben Debrecen városa és a helyi egyetem 22-22 százalékos tulajdonos, a fennmaradó 56 százalék pedig egy debreceni rendezvényszervező cégé.”

A stadion teljesen elkészült, akár máris fogadhatná a vendégeit – tette hozzá Krecz Tibor, megjegyezve, hogy a május 1-jei stadionavatóra rendkívüli az érdeklődés.

A 20 340 fős befogadóképességű Nagyerdei Stadion megnyitójára 160 pótszéket is betesznek, így 20 500-an követhetik nyomon a helyszínen az eseményeket.

Krecz Tibor elmondta: a kapukat május elsején 18.30-kor nyitják meg, a vendégek a 20.20-kor kezdődő nyitóünnepségig ismerkedhetnek a stadion épületével és környezetével.

Az avatógálát egyébként a Kodály Filharmonikusok közreműködésével tartják, a szervezők egyedülálló látványt, monumentális táncprodukciót, énekes sztárokat, világslágereket és magas színvonalú kísérőzenét ígérnek.

A műsorban mások mellett fellép Király Viktor, Keresztes Ildikó, Radics Gigi és Miklósa Erika. A rendezvény nemzetközi sztárja Lou Bega lesz. A nyitóünnepségen a debreceni Valcer Táncstúdió mutatja be speciális, erre az alkalomra készített koreográfiáját.

A körülbelül egyórás műsort a DVSC–DVSC, illetve DVSC All Star–Magyar Válogatott All Star gálamérkőzés követi.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
4 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32
Ezek is érdekelhetik